12 Ocak Pazartesi Bu Şehirlerde Okullar Tatil Edildi!

Olumsuz hava koşulları nedeniyle geçtiğimiz hafta birçok ilde okullar valilik tarafından tatil edilmişti. Bugün yapılan açıklamaya göre 2 ilde daha okulların tatil edildiği bildirildi. İstanbul ve Ankara'nın tatil olup olmaması belirsiz. İşte o iller;

12 Ocak Pazartesi Bu Şehirlerde Okullar Tatil Edildi!

 Giresun'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okulların pazartesi tatil edildiği bildirildi. 

Karabük Merkez ve Safranbolu ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi

GİRESUN

Giresun'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Görele, Dereli ve Tirebolu ilçesinde kar yağışı sonrası henüz bazı köy yollarının ulaşıma açılamadığını belirtti.

Akkurt, bu ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yarın eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

Öte yandan, kar yağışı ve tipi nedeniyle 6 Ocak salı günü ulaşıma kapanan Giresun-Şebinkarahisar-Sivas karayolu tek yönlü ulaşıma açıldı.

KARABÜK

Karabük merkez ile Safranbolu ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Karabük merkez ve Safranbolu ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

Ayrıca, kamu görevlisi engelliler ve kamuda çalışan hamile personelin de izinli sayıldığının aktarıldığı açıklamada, diğer ilçelerde ise tatil kararının ilerleyen saatlerde durum değerlendirilerek verileceği kaydedildi.

İSTANBUL ve ANKARA BELİRSİZ

Meteoroloji olumsuz hava koşulları uyarısı yapsa da henüz İstanbul ve Ankara için tatil görünmüyor. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.