800 özel okul kapatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: 800'e yakın özel okul kapatıldı

800 özel okul kapatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olan Tekin, FETÖ'nün darbe girişiminin de  ardından 800'e yakın özel okula kapatma kararının uygulandığını, söz konusu okullardaki de öğrencilerin, Milli Eğitim Bakanlığı okullarına da  devam edeceğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı olan Yusuf Tekin, CNN Türk televizyonunda olan canlı yayında, FETÖ'nün darbe girişiminin de ardından Milli Eğitim Bakanlığında yürütülen işlemler ilişkin soruları da yanıtladı. 

FETÖ'nün darbelerle de olağan siyasal rejimlerle probleminin de  olduğunun bugün ortaya çıkmadığını da terörist başı Fetullah Gülen'in 12 Eylül darbesini meşru ve de makbul gören açıklamalarının bilindiğini  de vurgulayan Tekin, aynı şekilde de 28 Şubat sürecinde bu yapının siyasi rejime darbe teşebbüsünde bulunan darbecilerle ortak hareket ettiğini ifade etti.

Tekin, dün itibarı ile  kayyuma devredilmeyen 524 özel okula sürekli kapatma cezası verildiğini de belirterek, "Son olarak, başsavcılığın bu konudaki çalışmaları neticesinde 267 özel okul ile birlikte 800'e yakın özel okula kapatma kararı uyguladık. Yargı kararıyla kayyumlara devredilen okullar da ilave edildiğinde hemen hemen bu yapıya ait bütün okullar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kontrol altına alınmış olacak." bilgisini paylaştı.

Yusuf Tekin, söz konusu okullarda da toplam 138 bin öğrencinin eğitim gördüğünü de  dile getirerek, şöyle devam etti:0