9. Travel Turkey İzmir Fuarı Uşak için stant açtı!

9. Travel Turkey İzmir’de, Uşak’ı tanıtmak amacıyla stant kuruldu. Etkinlikte partner il Adana seçilirken, partner ülke Kosova oldu. Açılışı dün gerçekleştirilen fuarda Vali Okur, Bakan Ünal ve heyete Uşak’ı tanıttı..

9. Travel Turkey İzmir Fuarı Uşak için stant açtı!

 

Uşak Valisi Ahmet Okur, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı misafir etmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Vali Okur konuşmasına; "Türkiye'nin en gelişmiş bölgelerinin başında gelen Ege Bölgemiz, turizm açısından da her geçen yıl ilerleme kaydetmekte, gerek tesis yapımı gerek yatak kapasitesiyle öne çıkan bölgemiz, yurtiçi ve yurtdışı fuarlarla en iyi şekilde tanıtılmaktadır. Turizm, ticari boyutunun yanısıra dünyanın çeşitli ülkelerinin barış içinde yaşamalarına vesile olmaktadır. İlimizin de Ege Bölgesi'nin turizmdeki avantajından faydalanabilmesini arzu etmekteyiz." sözleri ile devam etti.

Vali Okur, fuarlar ile yerli ve yabancı turistlere karşı en iyi tanıtımı yapmayı amaçladıklarını söyledi. Aynı zamanda bu etkinlikler ile daha fazla turist çekebilmeyi amaçladıklarını da belirtti. Vali Okur konuşmasını; "Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir fuarından, ilimizin tanıtımı açısından en iyi şekilde faydalanabilmeyi umuyoruz. Fuarda ilimizin en belirgin yönleriyle ön plana çıkması için çalışmalar yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İmkanı ve fırsatı olan tüm vatandaşlarımızı da dört gün sürecek ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak Travel Türkiye fuarına ve Uşak ili standına bekliyorum." sözleri ile tamamladı.

Kurulan stantta tekstil, geri dönüşüm mamulleri, deri ve gıda ürünleri sergilendi. Aynı zamanda Uşak’ın turizm, gelenek, tarih ve kültür gibi ögelerini ifade eden tanıtım ürünleri ile ziyaretçiler bilgilendirildi.