Altın %60 Değer Kazandı..

Altına son 5 yılda gelen %60 zam ile yatırımcının yüzünü güldürdü. Yükselmeye devam edecek mi?

Altın %60 Değer Kazandı..

Ankara Kuyumcuları ve Saatçiler Odasının Başkanı Hasan Çavuşculu, 2011 yılında mayıs ayı döneminde 76 lira olan altın gramının son 5 yılda % 60 değer kazandığını ifade etti.
Çavuşculu, şu dönemde altının gram fiyatının 122 lirayı bulduğunu ve geçtiğini, çeyrek altının ise 200 lira dolaylarında olduğunu belirterek, altın fiyatlarında kısa vade  de büyük bir artış beklemediklerini sözlerine ekledi.

"ALTIN SON 5 YILDA YÜZDE 60 DEĞER KAZANDI"

Altının tasarruf ve birikim için her zaman "güvenli liman" olma özelliği taşıdığını sözlerine ekleyen Çavuşculu, "2011 yılının da mayısdönemlerinde 76 lira olan altının gramı bu dönemde 122 lirayı aştı. Altın son 5 yılda yüzde 60 değer kazandı" dedi.

"YENİ SEZONA ON BİNLERCE MODELLE GİRDİK"

Çavuşculu, okulların kapanması ile ilgili olarak artan düğün, sünnet ve nişan törenlerinin altın piyasasını hareketlendireceğine işaret ederek, bu konuda gerekli hazırlıkları yaptıklarını kaydetti.

Yeni sezona on binlerce modelle girdiklerini vurgulayan Çavuşculu, "Bizim için her gün yeni bir başlangıç. Moda öyle hızlı ilerliyor ki tasarımlarımızı sürekli yenilemek, çeşitlendirmek zorundayız. Sadece bir gün içinde gelecek taleplere göre özel tasarımlı takılar hazırlayabiliyoruz" diye konuştu.