Doğu Teşvik Paketi sonrası hisseler uçuşa geçti!

Başbakanın açıkladığı Doğu teşvik paketiyle Çimento hisseleri teşvik paketi ile destek buldu. Paketten sonra hisseler uçtu.

Doğu Teşvik Paketi sonrası hisseler uçuşa geçti!

Doğu Teşvik Paketi sonrası hisseler uçuşa geçti!
Hükümetin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde açıkladığı teşvikler bölgede faaliyeti olan çimento şirketi hisselerinde büyük yükselişe neden oldu.
Mardin Çimento 4 Şubat'tan bu yana en hızlı yükselişini kaydederek yüzde 18'e yakın değer kazanırken, Adana Çimento hisseleri yüzde 6,6'ya kadar artış kaydetti.
Başbakan Binali Yıldırım, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 23 ili kapsayan "Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi" paketi kapsamında kamu ve özel sektörün dört yılda 140 milyar TL'lik yatırım yapacağını, bu yatırımlarla 800,000 yeni istihdam yaratılacağını açıklamıştı.
Yıldırım Pazar günü Diyarbakır'da yaptığı açıklamada, "Bütün bu planlanan yatırımların tutarı 62 milyar TL. Devletin yaptığı yatırımların oranı yüzde 50'nin altında bunun üzerine özel sektörün yüzde 60 daha koyun. 140 milyarlık yatırım yapılacak bölgeye önümüzdeki 4 yıl içerisinde" dedi.
Analistler ise yaptıkları değerlendirmelerde, "Planlanan yatırımlar için çimento sağlayacak ve borsada işlem gören asıl şirket Mardin Çimento olacaktır" dedi.