Ekonomik Müjdeler Paketi'nin yankıları

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan, "Ekonomik Müjdeler Paketi" Güneydoğu'nun önemli merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa müjdeli iller arasında yer alıyor. Şanlıurfa’lı iş adamlarını yüzü gülecek.

Ekonomik Müjdeler Paketi'nin yankıları

Ekonomik Müjdeler Paketi'nin yankıları
Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşlara Ramazan Bayramı öncesi güzel bir müjdenin verildiğini belirtti.
Bölge için devletin desteğinin sevindirici olduğunu ifade eden Sade, tarımsal faaliyetlerde olduğu gibi birçok tarım ürünlerinde üretimi artırmayı hedeflediği vurgulandı.
Sade, "Bağ-Kur primi çok yüksek olduğu için küçük esnaflar bu irimi ödeyemiyolar. İndirimin olması dar gelirli esnafımıza ilaç oldu. Şehit yakınlarına ÖTV indirimi geldi. Zaten bu ailelerimize ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. ÖTV ile ilgili genel bir düzenleme de yapılsa iyi olur. Karşılıksız çeke önce hürriyeti kısıtlayıcı ceza verilse bizce daha iyi zira para cezası fazla caydırıcı olmaya biliyor. Son derece yararlı bir paket açıklandı. Daha kapsamlı gelişmeleri bekliyoruz. Özellikle paketin sahadaki uygulamalara tam olarak yansıtılmasını bekliyoruz." diye konuştu.