‘Esnaf ramazan bereketi bekliyor’’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken; esnafın ramazan berekete beklediğini belirtti.

‘Esnaf ramazan bereketi bekliyor’’

‘Esnaf ramazan bereketi bekliyor’’
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan ayında talebin artacağı bazı gıda maddelerine zam yapanların olabileceğini belirterek, vatandaşları da fiyatları sıkı takip etmeye davet etti.
On bir ayın sultanı Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasada hareketin de başladığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İftar sofralarını kesesine göre donatmak isteyen vatandaşın esnaf piyasasına da bereket ve canlılık getirmesini bekliyoruz. Vatandaşlarımızı da uyarıyoruz; bu mübarek Ramazan ayında talebi artacak olan et, hurma, kuruyemiş ve çay gibi gıda maddelerine zam yapanlar olabilir, vatandaşımız ürünleri almadan fiyatları yakından takip edin.” dedi.
Palandöken aynı zamanda esnaflardan da istekte bulundu. Vatandaşın ürünleri rahatlıkla alması için fiyatlara zam yapılmamasını istedi.
TESK Başkanı Palandöken, “Oruçlu nefislerin iftar sofraları doyurucu olmalıdır. Para hırsı ile Ramazan’ı fırsat bilerek zam yapanlara dikkat edilmeli. Esnafımız zam yapılmasını istemiyor. Et ve et ürünlerinde bu Ramazan ayında zam beklemiyoruz. Et ve Süt Kurumu piyasaya yeteri kadar et ve et ürünü verecek kapasitesi ve tedbiri almış durumda. Ramazan pidesi geçen seneki fiyattan kilosu 6 TL’den sofralarımızda yerini alacak” dedi.