FETÖ'nün sahip olduğu 200-250 şirkete ne olacağını açıkladı..

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: FETÖ'nün sahip olduğu 200-250 şirketin tamamı kapatılacak

FETÖ'nün sahip olduğu 200-250 şirkete ne olacağını açıkladı..

Gümrük ve Ticaret Bakanı olan  Tüfenkci, FETÖ'ye destek vermekte olan ve veren şirketlerin üzerine gitmeye de devam edeceklerini söyleyerek "FETÖ'nün sahip olduğu ortalama 200-250 civarında şirket bulunmakta diye konuştu. Bunların tamamı da kapatılacak. Bunların üzerine de elbette gideceğiz." dedi.

Milletin söz konusu girişim esnasında gösterdiği tepkiyle de büyük bir başarı elde ettiğine de dikkati çeken Tüfenkci, "O darbe girişiminde  başarılı olmaması millet sayesinde oldu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu ne olacaktı, bu ülkeyi de kimlere peşkeş çekeceklerdi ya da nasıl bir ortama sürükleyeceklerini de hayal dahi edemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Tüfenkci ayrıca "İş dünyasında gözaltına alma operasyonlarından da rahatsız olanlar mevcut? Bu konuda da neler söylemek istersiniz?" sorusu üzerine FETÖ'nün sahip olduğu 200-250 civarında şirket bulunduğunu söyledi. Bu şirketlerin ise tamamının kapatılacağını da bildiren Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Bunun dışında ise bu örgüte finans sağlayan ve  para aktaran, kara paralarını ile himmet paralarını da aklayan çekirdek şirketler mevcut. Bunların üzerine de elbette gideceğiz. Bir milat koymak gerekiyor.

Türkiye'de de cari açığın sorun olup olmadığının sorulması üzerine de Tüfenkci, gelinen nokta itibari ile cari açığın yönetilebilir olduğunu söyledi. Tüfenkci, iç talep noktasında herhangi bir sorun bulunmadığını dile getirdi.