Financial Times Gazetesi Berat Albayrağın yeni görevini açıkladı..

Gazete Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakmasından sonra durma derecesine gelen reformların tekrardan sağlanabilmesi için Berat Albayrağın Mehmet Şimşegin yerine gelebilecegini yazdı.

Financial Times Gazetesi Berat Albayrağın yeni görevini açıkladı..

Gazete sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomik reformların yerine , toplumsal gücü kendi elinde toplamaya çalıştığını söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sayın Erdoğan tarafından görevden alındığını söyleyen gazete,sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte ekonominin başında olan Maliye Bakanı Naci Ağbal ve başbakan yardımcısı ve eski maliye bakanı Mehmet Şimşek'in de geleceklerinin de meçhul olduğuna gazetede yer verdi. Gazeteye göre Türkiye'nin reformları ertelemesi ya da tamamen bir kenara bırakması durumunda Türkiye ekonomisini tüketime ağırlık verip cari açığını yeniden yükselmesi ile beraber işsizliğin de artacağına değindi.

Gazete bu nedenle Mehmet Şimşeğin yerine cumhurbaşkanı damadı enerji bakanı Berat Albayrağın başbakan yardımcılığına gelebileceğini söylüyor.Ancak gazete başbakan yardımcısı sayın Mehmet Şimşek'in bu konuda henüz bir ifadede bulunmadığını belirti. Kulisler farklı farklı isimler konuşsa da tahminler az çok bellidir.