İstanbulkart kullananlar müjde... Para iadesi yapılacak..

İstanbulkart'lara geri yükleme yapılacak

İstanbulkart kullananlar müjde... Para iadesi yapılacak..

Beyaz Masa yetkililerinin yaptığı açıklamada, yükleme yapıldığından bu zaman kullanılmayan aylık İstanbulkart'larda da bakiye iadesi yapılacağını açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte 16 Temmuz sabahı ve  İstanbul genelinde de toplu ulaşım ücretsiz hale geldi ve hala bu uygulama geçerliliğini sürdürmektedir

Ücretsiz ulaşımın sağlandığı bu zama içerisinde halk arasında da aylık akbil olarak bilinen mavi kartlar haliyle de kullanılmaz duruma geldi. Bir aylık süresi de olan mavi kartlarda da kullanılamayan en az 10 günlük sürenin parası halk arasında merak konusu olmuştu. Beyaz Masa yetkilileri de, yükleme yapıldığından bu zamana kullanılmayan kartlar için de bakiye iadesi yapılacağının müjdesini verdi.

Başvuru şart

Vatandaşların para iadesi almaları için ise İETT Seyahat Kartı Başvuru Merkezleri'ne başvurması gerekiyor ve kullanılmayan bakiyeler EFT/Havale yoluyla da geri ödenecek. Ancak 1 kez dahi kullanılmış olan mavi kartlarda, kullanılmayan süre için para iadesi ya da süre uzatımı gibi bir durum şimdilik ise söz konusu değil.