Mark Zuckerberg, Facebook’ ta sahip olduğu hisselerin %99’ unu bağışlyacak! 45 milyar dolar değerinde bağış..

En çok tercih edilen sosyal medya paylaşım platformlarından biri olan Facebook’ un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook’ta bulunan hisselerinin %99’unu bağışlama kararı aldı..

Mark Zuckerberg, Facebook’ ta sahip olduğu hisselerin %99’ unu bağışlyacak! 45 milyar dolar değerinde bağış..

 

En çok tercih edilen sosyal medya paylaşım platformlarından biri olan Facebook’ un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook’ta bulunan hisselerinin %99’unu bağışlama kararı aldı. Eşi ile birlikte yeni doğan kızına yazdıkları mektupla birlikte açıklama yapmış olan Zuckerberg, hisselerini toplum yararına kullanılması için bağışlayacak..


Dün baba olan Mark Zuckerberg, bugün kurucusu olduğu Faccebook’ta bulunan hisselerinin %99’ unu eşi ile birlikte kuracağı  Chan Zuckerberg Vakfı'na bağışlayacağını belirtti. Facebook’ un bugünkü hisseleri yaklaşık olarak 45 milyar dolar değere sahip.


Mark Zuckerberg, Max ismini verdikleri yeni doğan kızına seslenerek yazdığı mektup şu şekilde;


"Bugün ben ve annen hayatlarımızı problemleri çözmeye adıyor, küçük de olsa çözüm üretmek için bir rol almak istiyoruz. Facebook'un CEO'su olarak uzun, çok uzun yıllar çalışmaya devam edeceğim, ama dünyadaki problemler senin ya da bizim yaşlanmamızı beklemeyecek kadar büyük ve önemli. Genç yaşta dünyaya fayda sağlamaya başlamak istiyoruz. Seninle birlikte Chan Zuckerberg ailesinin yeni jenerasyonu başlarken, aynı anda Chan Zuckerberg Girişimi Vakfı'nı da başlatıyoruz. Amacımız dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak. Öncelikli odaklanacağımız alanlar  kişiselleştirilmiş eğitim, hastalıklarla mücadele, insanları birleştirme-bağlama ve sağlam komüniteler oluşturmak olacak. Bu doğrultuda sahip olduğumuz Facebook hisselerinin %99'unu - şu anki değeri yaklaşık 45 Milyar Dolar- bu amaç doğrultusunda bağışlıyoruz. Biliyoruz, halihazırda bu konularda çalışan binlerce insanın emekleri yanında bu çok küçük bir miktar ama elimizden gelen her şeyi, bu değerli insanlarla birlikte yapmak istiyoruz"