Pokemon Go uygulaması 6 gün çerisinde büyük şirketleri bile geçti.

6 gün içerisinde milyonlarca insanı etkisi altına alan uygulama, kullanım süresi göz önüne alındığında Facebook’u bile geride bırakmış durumda.

Pokemon Go uygulaması 6 gün çerisinde büyük şirketleri bile geçti.

Pokemon Go uygulaması bütün dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Nintendo şirketinin 7 Temmuz’da piyasaya çıkarttığı uygulama daha üzerinden bir hafta bile geçmeden dünyanın en çok tercih edilen oyunu olarak sosyal medya devi Facebooku bile geride bırakmayı başardı.

Detaylandırılmış gerçeklik grafikleri ve teknojojisi ile oyun dünyasına yeni bir bakış açısı katan Pokemon Go, bu sektörde oyun kurallarının yeniden yazılmasına neden olacak.

Pokemon Go bulunduğunuz ortamın navigasyon sistemi ile bağdaştırılarak oynanması ve belirli noktalarda savaş yapabileceğiniz alanların olması insanları sanal ortam ile gerçek hayat arasında ince bir çizgide bırakıyor. Bu durum bazı ilginç görüntülerede neden oluyor. Kimisi Cami ve Kiliselerde, kimisi parkta, mezarlıkta aman vermeden pokemon yakalamaya çalışıyor.

Bu durum bazı insanların canlarını sıkarak şikayetlerin artmasına neden oluyor. Oyun yapımcısı Nitendo şirketine yoğun bir şekilde şikayetler yağması üzerine şirketten bazı önlemlerin alınacağı bilgisi verilmişti. Bakalım bu çılgınık bir çığ gibi büyümeye devam edecekmi yoksa yetkililer tarafından bazı önlemler alınacakmı. Bunu zamanla öğreneceğiz.