TOKİ'den 'sahte sözleşme' uyarısı

Son dönemlerde hemen hemen her alanda meydana gelen sahtekârlık ve dolandırıcılık olayları dur durak bilmiyor. Dolandırıcılar bu kez TOKİ adını kullanılarak dolandırmaya başladılar.

TOKİ'den 'sahte sözleşme' uyarısı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün’ün sözlerine göre,  dolandırıcıların TOKİ ismi altında, sıra bekleyen vatandaşlara öncelik tanınacağı yalanı ile kandırarak, göstermelik bir sözleşme ile bazı kişiler için satışın kurasız gerçekleştirileceği söyleniyor. Bunun için bir miktar peşinat alınacağını söyleyen dolandırıcılar parayı alır almaz ortalıktan kayboluyorlar ve kimse onlara ulaşamıyor.

TOKİ başkanı açıklamasında, düşük gelirli vatandaşların konut sırası beklerken dolandırıcılara karşı dikkatli olmasını, yetkili kuruluşlar dışında hiç kimseye itibar edilmemesini söyledi.

TOKİ için yapılacak olan müracaatların, yetkili banka dışında hiçbir yere yapılmayacağı, aynı şekilde kura, devir ve satış işlemlerinin de yetkili banka ve kurum dışında hiçbir yerde gerçekleştirilemeyeceğini bir kez daha vurgulayan Ergün, özellikle emeklilere dikkat çekerek dolandırıcı ve sahtekârlara karşı dikkatli olunması için uyarılarda bulunak, dönem dönem konut edinmekte güçlük çeken vatandaşlara konut edinme fırsatı tanıyan TOKİ’nin adı kullanılarak dolandırıcılar tarafından dolandırılan kişilerin hiç vakit kaybetmeden ilgili mercilerde haklarını aramaları gerekmektedir dedi.