TÜSİAD'dan Partilere Uyarı ve Çağrı

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurul Başkanı Tuncay Özilhan, "İçeride ki ve dışarıda ki karamsarlık ekonomi için zafiyet yaratmaktadır. Bu tüm partilere bir çağrıdır. Gün birlik günüdür." ifadelerini kullandı.

TÜSİAD'dan Partilere Uyarı ve Çağrı

Özilhan, "Siyasi belirsizlik gündemde  ilk sırayı işgal ediyor ama en önemli konu kabinede kimin yer alacağından ziyade, demokratik sistemin sağlıklı işleyişin devam etmesidir" diye devam etti.
 
Bu Tüm Partilere Bir Çağrıdır

"Artık kısır siyasi çatışmalara çözüm bulunması gerekiyor. Her şey bir yana terör bir yana. Üst üste gelen şehit haberleri yürekleri dağlıyor. Daha fazla takatimiz kalmadı ve bütün partilere bir çağrıdır. Bbirlik günüdür bugün. Bıkmadan ve usanmadan, bir şey olmuyor demeden, tüm sorunlara çözüm bulmamız gerekiyor. Bildiğimizi, inandığımızı söylemeye de devam edeceğiz." dedi.
 
 
TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, ekonomik gelişmeler ile ilgili olarakkonuşmasına başlamak istediğini belirtti.
Symes, "  Uzun vadeli riskler ve geçmiş dönemden gelen yapısal sorunlar devam ediyor. FED kısa vadeli faizler ile beklendiği kadar hızlı artırmayacağının anlaşılması ve sermaye akımları Türkiye ekonomisinde ılımlı hava estirdi." dedi.
 
Turizm Uyarısı
 
Symes, turizm konusunda da önemli açıklamalar da bulundu.
 
TÜSİAD Başkanı, "Turizmde  ki düşüşün maliyetinin hayli yüksek olacağını öngörebiliyoruz." şeklinde konuştu.
 
 
Symes, Rusya ve Türkiye arasında  ki ilişkilerin bir an önce düzelmesini istediklerini de ifade ederek şu cümlelere yer verdi.
 
TÜSİAD, "Ankara ile Moskova arasındaki dialogun yumuşamasından yanayız." diye devam etti.
 
Symes, "AB ile vize zorunluluğunu kaldıracak anlaşma için gerekli adımların süratle atılması küçümsenemeyecek bir başarıdır." dedi.
 
Symes, "Kişisel verilerin korunması kanununun AB ile uyumlu hale gelmesi ve kanuna riayet edilmesi hak ve özgürlükler konusunda ferahlama yaratacak." diye devam etti.