Dolandırıldığını anlayan vatandaş kendini ateşe attı!

Erzurum'da büyük bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Bir çok vatandaş güvenip ev sahibi olmak için müteahhite ödeme yaptılar. Fakat müteahhit tefeciye olan borcunu topladıktan sonra kayıplara karıştı. Tapularını almaya giden vatandaşlar durumu farkedince içlerinden birisi tahammül edemeyerek kendini ateşe atarak yakmak istedi.

Dolandırıldığını anlayan vatandaş kendini ateşe attı!

Olay, saat 13.30 sıralarında Erzurum’un Yakutiye ilçesi Dadaşköy yolu üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir inşaat firmasından ev alan 40 vatandaş dolandırıldı.

DOLANDIRILDIK DEYİP PROTESTO ETTİLER

Aldıkları dairelerin tapusunu almaya giden konutzedeler, dolandırıldıklarının farkına vardı. Müteahhidin tefeciye borcu olduğunu ve bunun üzerine konut alanları dolandırdığını iddia eden vatandaşlar, durumu protesto etti

KENDİNİ ATEŞE ATTI

Apartmanın önünde ateş yakan konutzedeler seslerini duyurmaya çalıştı. Bu sırada bir konutzede kendini ateşin içerisine attı. Yanmak üzere olan vatandaşı son anda polis ve arkadaşları ateşin içerisinde çekerek çıkardı. Hazır bekleyen itfaiye ekibi de yangına müdahale ederek söndürdü.

HASTANEYE KALDIRILDI

Müdahale sırasında itfaiyenin hortumunun bir anda yön değiştirmesiyle konutzedeyi sakinleştirmeye çalışan polis ekipleri de tazyikli su altında kalarak sırılsıklam oldu. Olay sırasında saç ve yüz kısmı yanan iki kişi ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

"YETKİLİLER SESİMİZİ DUYSUN"


Müteahhidin kendilerini dolandırdığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, ancak aldıkları cevabın kovuşturmada yeri olmadığının olduğunu ileri süren konutzedeler, "Bu adam bir daireyi 8 kişiye satmış. Tapuları almaya gittiğimizde dolandırıldığımızı anladık. Tefecilere 1 milyon 700 bin lira borcu varmış. Erzurum’u terk edip Ankara’ya kaçmış. Biz evlerimizi istiyoruz. Yargı bize kovuşturmada yeri yokmuş diyor. Bu nasıl bir durum. Yetkililer sesimizi duysun" dediler.