Gaziantep'te büyük bir deprem mi bekleniyor?

Bugün saat 20:44'te Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'inde meydana gelen deprem Gaziantep halkında tedirginlik yarattı. Son günlerde Türkiye'nin çeşitli illerinde meydana gelen depremler acaba büyük bir depremin habercisi mi? Gaziantep'te meydana gelen bu deprem artçı bir deprem mi daha Gaziantep'i daha büyük bir deprem mi bekliyor? Ayrıntılar haberimizde...

Gaziantep'te büyük bir deprem mi bekleniyor?

Bugün saat 20:44'te Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'inde meydana gelen deprem Gaziantep halkında tedirginlik yarattı. Son günlerde Türkiye'nin çeşitli illerinde meydana gelen depremler acaba büyük bir depremin habercisi mi?  Gaziantep'te meydana gelen bu deprem artçı bir deprem mi daha Gaziantep'i daha büyük bir deprem mi bekliyor? Ayrıntılar haberimizde...

Gaziantep'te bugün akşam saatlerinde 4.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Bütün halkı panik halinde sokağa döken deprem şehirde büyük endişeye neden oldu. Gaziantep halkı bugün meydana gelen depremin artçı mı yoksa öncü bir deprem mi olduğunu merak etmeye başladı. Gaziantep depreminin artçı yada öncü bir özellik taşımadığı yer kabuğundaki değişiklik nedeni ile meydana geldiği iddia edildi.


Gaziantep'te 4,6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Gaziantep'te meydana gelen deprem herkesi korkuttu. Gaziantep'te meydana gelen depremin ardından pek çok kişi panik içinde sokağa döküldü.  Yerin 7.67 kilometre derinliğinde meydana deprem nedeniyle vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde hasar ve yaralı olup olmadığı araştırılıyor.

Gaziantep'te bugün korkuntan bir deprem meydana geldi. 4.6 şiddetinde meydana gelen depremde halk panik halinde sokağa döküldü. Yer kabuğuna çok yakın bir mesafede meydana gelen depremin ardından pek çok kişi bu depremin artçı yada öncü olup olmadığını merak etmeye başladı. Gaziantep'te meydana gelen depremde can kaybı olup olmadığı henüz belli değil. 
 
GAZİANTEP'in Nurdağı İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Paniğe kapılan vatandaşlar, evlerinden dışarı çıktı.
AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisi tarafından merkez üssü Nurdağı'nın Durmuşlar Mahallesi'nde saat: 20.44'te 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yerin 7.67 kilometre derinliğinde meydana deprem nedeniyle vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde hasar ve yaralı olup olmadığı araştırılıyor.

SON DEPREMLER NEREDE OLDU?

AFAD verilerine göre ülkemizde her gün düşük şiddette de olsa pek çok deprem meydana geliyor. Yaşanan bu depremlerin pek çoğu vatandaşlar tarafından hissedilmezken, bazıları ise düşük şiddette olmasına rağmen hissediliyor.

Ülkemizde son deprem verilerine bakıldığında 7 Ocak 2015 günü yaşanan depremlerden en şiddetlisinin gece saat 01.38'de Kütahya'nın Emet ilçesinde yaşanan 3.4 şiddetindeki deprem olduğu görülüyor.

Türkiye'de yaşanan son depremler ve büyüklükleri ise şöyle: Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde 1.2, Bingöl Merkez 2.4, Muğla'nın Bodrum ilçesinde 1.9 ve 2.0, Van'ın Çaldıran ilçesinde 1.8, Kütahya'nın Emet ilçesinde 3.4, Kütahya'nın Simav ilçesinde 1.9, Ankara'nın Nallıhan ilçesinde 2.0, ve Van'ın Özalp ilçesinde 2.1 şiddetinde depremler meydana geldi. Ayrıca Van Gölü'nde 2.3 ve 2.2, Midilli açıklarında 3.2, Sisam açıklarında ise 2.4 şiddetinde depremler meydana geldi.