8 terörist etkisiz hale getirildi!

Teröristlere yönelik operasyon sonuç verdi. Hakkari'de 4, Bingöl'de 3, Muş'ta 1 terörist öldürüldü. Hakkari'de 1 terörist de yakalanırken Şırnak Silopi'de Kuzey Irak'taki barınma alanlarından kaçan 5 teröristse teslim oldu.

8 terörist etkisiz hale getirildi!

Hakkari'de 4, Bingöl'de 3, Muş'ta 1 terörist öldürüldü. Hakkari'de 1 terörist de yakalanırken Şırnak Silopi'de Kuzey Irak'taki barınma alanlarından kaçan 5 teröristse teslim oldu.

TSK'dan, terörle mücadele operasyonları kapsamında yurt içinde meydana gelen olaylara ilişkin yapılan açıklamaya göre; Hakkari merkez Kırıkdağ bölgesinde üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekatında 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari merkezde güvenlik güçlerince icra edilen arama tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada, bir terörist etkisiz hale getirildi.

Çukurca'da, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen atışlar sonucunda 1 terörist etkisiz hale getirildi. Mardin Savur ve Muş Bulanık'ta, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık edenlere yönelik icra edilen operasyonlarda, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, bir M-1 piyade tüfeği, bir G-1 piyade tüfeği, bir tabanca, 20 G-1 piyade tüfeği fişeği, 67 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 332 adet biksi makineli tüfek fişeği ve 79 tabanca fişeği ele geçirildi, iş birlikçi 2 şahıs gözaltına alındı.

Hakkari merkez Çimenli köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist, bir kalaşnikof piyade tüfeği ve 25 adet kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ile birlikte yakalandı.

Şırnak Silopi'de, Kuzey Irak'taki barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

MUŞ'TA 1 KADIN TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ, SÖZDE ORTA SAHA SORUMLUSU YARALANDI

Muş Şenyayla kırsalında yürütülen taarruz helikopterleri destekli operasyonda bir kadın teröristin ölü ele geçirildiğini, bölücü terör örgütünün sözde orta saha sorumlusunun da ağır yaralandığını açıklandı.

TSK'dan yapılan açıklamada, 04 Temmuz 2017 tarihinde 8'inci Kolordu Komutanlığı sorumluluğunda Muş Şenyayla kırsalında yürütülen taarruz helikopterleri destekli operasyon neticesinde, yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinde bölücü terör örgütü mensubu bir kadın teröristin ölü olarak ele geçirildiği kaydedildi. Telsiz görüşmelerinden ise bölücü terör örgütünün sözde orta saha sorumlusu olan bir teröristin de ağır yaralandığının öğrenildiği belirtildi.

Ölü ele geçirilen kadın teröristin üzerinde bir adet çöl kamuflajlı termal kamera ile çok sayıda örgütsel dokümanın bulunduğu, 03 Temmuz 2017 tarihinde bölücü terör örgütünün sözde cephe birimi yönetimi tarafından oluşturulan depo listesinde, 23 adet gece görüş dürbünü ile 7 adet termal kameranın listelendiğinin tespit edildiği ifade edildi.

BİNGÖL'DE 3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl'de bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlar kapsamında da 3 terörist öldürüldü.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Yayladere ilçesi Gökçedal köyü Alınyazı kırsalında devam eden hava destekli operasyonda 3 BTÖ mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

Etiketler; #terörist