ABD'nin eğittiği terörist kıskıvrak yakalandı

ABD'nin eğittiği teröristler yakalanıyor. Diyarbakır'ın Kulp İlçesi Şenyayla bölgesinde 13 teröristin öldürüldüğü çatışmada yaralı ele geçen Erhan Ertuğrul ile bölge sorumlusu Mehmet Kaçan hakkında Diyarbakır Başsavcılığı'nca 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50'şer yıl hapis istemiyle dava açıldı.

ABD'nin eğittiği terörist kıskıvrak yakalandı

ABD'nin Suriye'de eğittiği teröristlerden birisi daha yakalandı. Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki baskında 13 terörist öldürülürken, Erhan Ertuğrul sağ olarak ele geçirildi.

SURİYE'DEKİ YPG KAMPINDA EĞİTİLDİ

Suriye'de ABD askerleriyle birlikte kamp yapan teröristlerden birisi olan Ertuğrul, 2 yıl faaliyet yürüttüğünü söyledi. Silahları, mühimmatları tırlarla gelen teröristler, ABD askerleri tarafından eğitilmeye de devam ediyor.

Kulp'ta yakalanan terörist Erhan Ertuğrul, Türkiye'ye sızmadan önce teröristlere Suriye'de bombalı drone eğitimi verildiğini aktardı.

Kuzey Irak'taki kamptan geldiği söyleyen terörist, "Türkiye'ye geçecek 25 kişilik terörist gruba bombalı drone eğitimi verildi. Diyarbakır Kulp kırsalına vardık." şeklinde ifade verdi.

SABAH


Etiketler; #ABD #terörist