Bedelli askerlik hakkındaki açıklamalar!

Bedelli askerlik çıkacak mı? Milyonlarca vatandaşın cevabını aradığı soru beklediği bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik hükümetin gündeminde var mı? 24 Haziran seçimi öncesi konuşulan bedelli askerlik çıkacak mı?

Bedelli askerlik hakkındaki açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bedelli askerlik konusunda ki açıklaması , "Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Hele gele bir tarafta Afrin bir tarafta Fırat Kalkanı varken, bu şehitlerimize özellikle gazilerimize saygısızlık olur. Bu işlerin istismarını yapanlar da çok çok fazla. Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır, atılması gereken adım varsa bu adımlar atılır. Ama şu anda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil." şeklinde konuya değindi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın bedelli askerlik hakkında açıklamaları ,  "Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus. Benim düşüncem bu. Bedelli askerliğe bakış açımız müspet. Bir yandan terörle mücadele veriyoruz bir yandan bedelli bu istismar edilecek bir konu gibi görünüyor. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus. Benim düşüncem bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizi güçlendirme için kullanılması gerekir." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da bedelli  askerlik hakkında açıklamalar dile getirdi , "Dün Başbakanımıza bu konuda kişisel görüşünü sordu arkadaşlar; Başbakanımız da ‘Bu konuda benim düşüncem müsbet' dedi. Yani Başbakanımız, bizim gündemimizde bir düzenleme, çalışma var gibi bir ifade kullanmadı. Yani kişisel fikrini beyan etti.  Peki bizim gündemimizde böyle bir düzenleme var mı? Şu anda bizim gündemimizde bedelli askerlikle ilgili bir düzenleme yok."


Etiketler; #bedelli askerlik