Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Aykut Kocaman ile devam edilecek''

Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Fenerbahçe başkanlığına seçilen Ali Koç hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Aykut Kocaman ile devam edilecek''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buket Aydın moderatörlüğündeki ‘Seçim Özel’de, Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın sorularını yanıtladı.

"ZANNEDİYORUM, AYKUT HOCA İLE DEVAM EDİLECEK"

Ali Koç'un Fenerbahçe başkanlığına seçilmesiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerçekten Ali Bey açık ara bir başarı elde etti. Doğrusu ben de evvelsi gün arayıp kendisini tebrik ettim. Yeni dönemde o da artık bu beklenen başarıyı ortaya koyması lazım. Sadece ulusal bazda müsabakalar olmayacak. Zannediyorum, hocayla devam etme gibi bir şeyi var. Gazetelerden de o yönde haberler okudum. Aykut Hoca ile devam etmeleri, eksiklerin giderilmesi onların sorunudur. Tüm futbolcularla atılacak adımlarda güçlü bir Fenerbahçe ortaya çıksın isteriz. Galatasaray iyi bir noktaya gelmiş vaziyette. Orada da Fatih Hoca'nın kendine has üslubu ve ispatlamış olduğu konumu var. Beşiktaş'ta Şenol Hoca zaten tartışılmaz bir durumu var. Kimler gidecek, kalacak bunlar belli değil. Biz de bunları gazetelerden takip ediyoruz. Bizim bu kulüplerimiz, Trabzonspor da dahil. Başakşehir de benim takım. Orada da Abdullah Hoca kendisini ispatlamış vaziyette. Başakşehir'in de ulusal, uluslararası bazdaki başarıları bizleri çok çok sevindirecektir. Kulüplerimize başarılar diliyorum. Artık uluslararası bazda şöyle bir zorlarlarsa biz de iftihar ederiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Spor yapıyor musunuz?" sorusunu ise şöyle  yanıtladı:

"Bu ara yok, nerede yapayım ama normal zamanda haftada üç gün böyle  bir şeyim var, bu üç gün içerisinde ben bir aletli jimnastik çalışmasını  yapıyorum. Bunun dışında şimdi havalar tabii artık güzel, havalar güzel olduğu  için de hem basketbol hem futbol ekibimiz var. Onlarla beraber evin orada onları  yapabiliyoruz. Tabii burada bütün mesele ter atmak. Teri atmak suretiyle işte o  stresi onunla beraber zaten atabiliyorsunuz. Ekibimiz de iyi bir ekip ama ben  tabii Cumhurbaşkanı olduğum için bana fazla dokunmuyorlar."