Dizi Oyuncusu Bilirdik, ATM Dolandırıcısı Çıktı!

İstanbul'da bir banka ATM'sine sahte düzenek koyarak hesapları ele geçiren bir çete çökertildi. İşin ilginç tarafı ise yakalanan 3 kişiden 1'inin dizilerde oyuncu olarak rol aldığı oldu. işte ayrıntılar;

Dizi Oyuncusu Bilirdik, ATM Dolandırıcısı Çıktı!

 İstanbul’da, bir bankanın ATM’sine yerleştirdikleri kopyalama düzeneği ile emeklilerin maaş hesaplarını boşaltan şebeke çökertildi. Şebeke üyesi 3 kişiden birinin, dizilerde oyunculuk yaptığı öğrenildi.  

Edinilen bilgiye göre emekli vatandaşlar, bilgileri dışında hesaplarının boşaltıldığını belirterek savcılığa başvurdu. Savcılığın, olayın araştırılması için İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat vermesi üzerine çalışma başlatıldı. Yapılan araştırmada dolandırıcılığın Bahçelievler’de bir ATM’de gerçekleştiğini belirledi. ATM’nin güvenlik kamerasını inceleyen polis, kamera görüntülerinde, biri kadın 2 kişinin yüzlerini gizleyerek, ATM’nin kart giriş haznesine kopyalama cihazı yerleştirdiklerini tespit etti. ATM’ye yerleştirdikleri gizli kamerayla da kartların şifrelerinin alındığı saptanırken, kartları kopyalayan çetenin, ikiz kartlara kart bilgilerini aktararak, gece ilerleyen saatlerde ATM ve caddenin sakin olduğu anlarda çektikleri görüldü.

 Bahçelievler’deki ATM çevresinde gizlenen Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, para çekmeye gelen çete üyesini kıskıvrak yakaladı. Aynı gece yapılan operasyonda Y.B., O.Ç. ve F.G. isimli çete üyeleri gözaltına alındı. Operasyonda yakalanan F.G. isimli kadının dizelerde oynadığı tespit edildi.

 Çetenin üzerinde 47 sahte kart ele geçirilirken kartlardan 31 bin 370 lira para çekildiği belirlendi.

 Emniyette sorgularının tamamlanmasının ardından Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen 3 kişiden Y.B. ve F.G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, O.Ç. mahkemeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.