Kılıçdaroğlu’na meşaleli karşılama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokrasi için, insan hakları için ve en önemlisi hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Şehitlerimize yakınlarına saygı duyacağız. Annelerinin babalarını...


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokrasi için, insan hakları için ve en önemlisi hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Şehitlerimize yakınlarına saygı duyacağız. Annelerinin babalarını acılarını paylaşacağız” dedi.
İstanbul Vezneciler’deki bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün cenaze töreninde protesto edilmesinin ardından ilk kez İstanbul’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı’nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Aralarında CHP’li vekiller Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin’inde bulunduğu çok sayıda kişi Kılıçdaroğlu’nun gelmesinden kısa bir süre önce Atatürk Havalimanı VİP salonu önünde toplandı.
Meşaleler yakarak Kılıçdaroğlu’na destek veren grup sık sık sloganlar attı. Havalimanına inen Kılçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, “Hiçbir baskı bizi yıldıramaz. Kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz. Demokrasi için, insan hakları için ve en önemlisi hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Şehitlerimize yakınlarına saygı duyacağız. Yakınlarına saygı duyacağız annelerinin babalarını acılarını paylaşacağız. Güzel Türkiye’yi dün yanın bir numaralı ülkesi yapacağız” dedi.
Açıklamanın ardından coşkulu kalabalığı selamlayan Kılıçdaroğlu daha sonra havalimanından ayrıldı.
(İHA)