Meteoroloji uyardı: Dondurucu soğuklar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden herkesi ilgilendiren bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre bu akşamdan itibaren Marmara ve Ege Bölgesi'nde hava sıcaklıklarını sıfırın altında 10 dereceye kadar düşeceği bildirildi. işte ayrıntılar;

Meteoroloji uyardı: Dondurucu soğuklar geliyor!

 Öğle saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alacak “çok soğuk hava”, Marmara ve Ege Bölgesi’nde gece, hava sıcaklıklarını sıfırın altında 10 dereceye kadar düşürecek, don olayları yaşanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen çok soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek ülkede kar yağışı ve don bekleniyor.

Ülke genelinde etkili olacak bu meteorolojik şartlarla hava sıcaklıkları yarından itibaren batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar 8 ila 12 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek, gece ayazları yaşanacak.

TERMOMETRELER -10 DERECEYİ GÖRECEK

Marmara ve Ege Bölgesinde de dondurucu soğuklar oluşacak ve gece sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek.

Yapılan son tahminlere göre, hafta içinde Bursa ve Balıkesir’de gece en düşük sıcaklığın, sıfırın altında 10, Çanakkale’de 5, Yalova’da 4 ve İstanbul’da 2 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

İzmir’de ise gece en düşük sıcaklığın sıfırın altında 4, Manisa’da 6 ve Aydın’da ise 2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.
Marmara’da gündüz en yüksek hava sıcaklığının da 2 ila sıfırın altında 2 derece olacağı öngörülüyor.
İSTANBUL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün 8 derece olan hava sıcaklığı yarın 5, salı günü 4, çarşamba ve perşembe günleri ise 2 dereceye düşecek. Geceleri ise eksiler görülecek. Meteoroloji İstanbul için salı günü "yoğun kar yağışı" uyarısı da yaptı.

ANKARA

Ankara'da ise hava çok daha soğuk olacak. Bugün 4 derece olan hava sıcaklığı Başkent'te yarın 2'ye, salı -2'ye, çarşamba günü ise gündüz -5'e düşecek.

YURTTAŞLARA SMS’Lİ UYARI
Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi, don olayına karşı vatandaşları SMS ile uyarıyor. Cep telefonlarına gönderilen SMS’lerde, “Su sayaçlarını, soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmemesi için lütfen cam yünü, talaş gibi izolasyon malzemeleriyle koruma altına alınız” deniliyor.