Muğla'da Çifte Mevsim! Hem Yaz Hem de Kış Yaşanıyor!

Turizm cenneti olarak görülen Muğla'da ekstrem bir olay yaşanıyor. Şehrin farklı yerlerinde hem ya hem de kış aynı anda yaşanıyor. İl merkezi ve yüksek yerlerde kış yaşanıyorken, Bodrum'da millet sahillere akın etti.

Muğla'da Çifte Mevsim! Hem Yaz Hem de Kış Yaşanıyor!

 Muğla'da son üç gündür hava sıcaklığı düştü ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı özellikle Muğla-Denizli yolundaki Yılanlı Dağları beyaza büründü. İl merkezinde yaşayanlar 10 kilometre uzaklıktaki Yılanlı Dağı eteklerine giderek kartopu oynadı, kardan adam yaptı eğlendi.

Bodrum'da ise günler sonra güneş yüzünü gösterdi. Fırtına ve aralıklarla devam eden sağanak yağış yerini güneşli ve sıcak havaya bıraktı. Sabah erken saatlerden itibaren Bodrumlular ve ilçedeki az sayıdaki turist sahildeki kafeteryalara akın ederek kahvaltılarını dışarıda deniz kenarında yaptı, bazıları ise sahildeki güvercinlere yem vererek besledi, balık tuttu, yürüyüş yaptı.

Bodrumlular ılık ve güneşli havanın tadını çıkartırken, çocukları ile Yılanlı Dağları'nda kar keyfi yapanlardan Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü asistanı Gönül Babayiğit, "İşte gördüğünüz gibi Muğla'da bir günde iki, üç mevsimi aynı anda yaşabiliyorsunuz. Şimdi burada kar oynarken çok değil yarım saat ötede Akyaka'ya inin orada güneşli ve güzel bir günle karşılaşın. Hatta denize bile girebilirsiniz. Bu doğanın Muğla'ya armağanı" dedi.