Paris İsyancıları İçin Cenaze Namazı Kıldılar!

Paris'te Charlie Hebdo dergisine düzenlenen silahlı baskından sonra düzenlenen operasyonla öldürülen El-Kaide üyesi olduğu düşünülen kişiler için İstanbul'da Aczmendi tarikatı cenaze namazı kıldı. işte ayrıntılar

Paris İsyancıları İçin Cenaze Namazı Kıldılar!

 Paris’te 17 sivilin hayatını kaybettiği terör saldırılarının yarattığı şok sürerken İstanbul ’da bu terör eylemlerini gerçekleştiren saldırganlar için cenaze namazı kılındı. Daha önce de sansasyonel etkinlik ve yürüyüşlerle gündeme gelen ‘Aczmendi’ tarikatının İstanbul’daki dergâhında kılınan cenaze namazını, tarikatın lideri Müslim Gündüz de twitter hesabından duyurdu. 

habercedid.com isimli bir sitede Müslim Gündüz’ün sosyal medya aracılığıyla paylaştığı fotoğrafın İstanbul’daki Aczmendi dergâhında kılındığı bilgisi yer aldı.

Sitede, "Aczmendi Dergahı'nda şehit Kuaşi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kılındı!" başlığıyla verilen haberde, Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırı için ‘operasyon’ denilerek, “ehl-i küfrün paçasını tutuşturan, aşağılık karikatüristleri cehenneme yollayan yiğit Kuaşi kardeşler için Aczmendi Dergahı'nda gıyabi cenaze namazı kılındı" ifadelerine yer verildi.

Gıyabi cenaze namazı sırasında çekildiği belirtilen fotoğraflarda Aczmendi tarikatının lideri olan Müslim Gündüz de görülüyor.