Regaip Kandili bugün!

Bugün üç ayların başlangıcı Regaip Kandili. Regaip Kandili önemi nedir? En güzel Kandil mesajları hangileri? Detaylar haberimizde…

Regaip Kandili bugün!

Regaip Kandili bugün!
Bugün üç ayların başlangıcı Regaip Kandili. Regaip Kandili önemi nedir? En güzel Kandil mesajları hangileri? 
7 Nisan 2016 Regaip Kandili bugün. Bugün üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili, Recep, Şaban, Ramazan aylarının girişinin de haberini veriyor.
Üç aylar olarak bilenen Recep, Şaban ve Ramazan’ın geldiğinin müjdesidir. Kameri ayların yedincisi olan Receple başlayan, Şaban’la devam eden ve nihayetinde Ramazanla son bulan üç ayların müjdesini veren Regaip Kandilidir.  
Regaip ne demektir?
Regaib Kandili, Regâib, arapça bir kelimedir ve "reğa-be" kökünden gelmektedir. Herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona ulaşmak için çalışmak ve onu elde etmek için kulluk etmek anlamına gelmektedir.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) “Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım ve Ramazan ümmetimin ayıdır.” diye buyurmuştur.
Dini duygular, merhamet, hassasiyet, şevkat ve yardımseverliğin  ön planda olduğu aylar olarak bilinmektedir. Birçok müftü ve ilahiyatçı profesörler Regaip Kandiline girdiğimiz bu gün itibari ile ibadetlerin sevaplarının kat kat arttığına vurgu yapıyorlar.