Türk böğürtleni dünyaya açılıyor

Türk böğürtleni birçok ülkeye satılacak. Dünyanın 122 ülkesine kargo hizmeti sağlayan Turkish Cargo, Chester türü Türk böğürtlenlerini Dubai, Cidde, Riyad ve Hong Kong gibi ülkelere sağlıklı bir şekilde taşıyor.

Türk böğürtleni dünyaya açılıyor

Türkiye’deki en büyük üretim alanı olan Batman ili ve çevresinde mayıs, haziran, temmuz ve ağustos aylarında yetişen böğürtlenler, Turkish Cargo ile dünyaya ulaştırılıyor.

Soğuk zincir statüsünde 2°C‘de, Türk Hava Yolları’nın yolcu uçaklarıyla sevki sağlanan böğürtlenler, Dubai, Cidde, Riyad ve Hong Kong’a taze bir şekilde ulaştırılıyor.

HİÇBİR ISI KAYBINA UĞRAMIYOR

Hassas bir ürün olan ve yüksek sıcaklıklara maruz kalmaması için güneş doğmadan toplanıp paketlenen böğürtlenler, Turkish Cargo’nun yüksek standartlara sahip kargo terminalinde bulunan soğuk hava depolarında hiçbir ısı kaybına uğramadan, korunaklı bir şekilde saklanıyor.

"BÖĞÜRTLENİN LEZZETİNE ULAŞMAK EMEK, CESARET İSTERDİ"

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabında Turkish Cargo'nun Türk böğürtlenlerini dünyaya taşıdığını "Çocukluğumuzda böğürtlenin lezzetine ulaşmak emek, cesaret isterdi. Dikenleri, çalıları aşmak gerekirdi. Biz şimdi de emek harcıyoruz yalnız bu sefer böğürtlene ulaşmak için değil onu dünyanın dört bir yanına ulaştırmak için… Türk böğürtleni Turkish Cargo ile dünyaya açılıyor."ifadeleriyle duyurdu.