VİCDAN VE MERHAMET BU KİTABA MİSAFİR OLDU

VİCDAN VE MERHAMET BU KİTABA MİSAFİR OLDU

Çocuk tacizleri, kadın cinayetleri, hayvanlara yapılan kötü muamele, katledilen ağaçlar ne daha nicesi… Her gün artan şiddet ve akıl almaz kötülüklerin kaynağında ne var? Buna verilecek belki de en doğru cevap ‘Vicdan ve Merhamet’ yoksunluğu. Vicdanını ve merhamet duygusunu kaybeden insan elbette acımasızca işlenen kötülüklerin kaynağı olmaya devam edecektir. Peki, yaşanan bu kaotik duruma bir çözüm yok mu? Var elbette: ‘Vicdan ve Merhameti’ yeniden inşa ederek onu yaşamın merkezi haline getirebilmek, öğrenebilmek.
 
İşte tam da bu noktada vicdan ve merhamet anlayışımıza yeni bakış açısı getiren, Türkiye’nin ‘İLK DİNİ KİŞİSEL GELİŞİM’ kitabı “Allah Bilsin Yeter”raflardaki yerini aldı. Yediveren Yayınları tarafından çıkarılan “Allah Bilsin Yeter” kitabınınsıra dışı bir özelliği var: vicdan ve merhamet duygusuna dokunan, onu yeniden kalbimize ve beynimize ulaştırmanın basit ama etkili yollarını sunan bir özellik. Kitabın diğer biz özelliği ise dayatmacı, zorlayıcı olmaması.Kitap okuyucuya özgürleşerek mutlu, merhametli ve vicdanlı olmanın nasıl olacağını uygulamalı olarak sunuyor.Kitabın yazarının bir din adamı olmayışı ise okuyucunun kitapla sıcak bir ilişki kurmasını sağlıyor.
 
Usta Yazar Bilal Civelek tarafından kaleme alınan “Allah Bilsin Yeter” kitabı, iç huzur, merhamet ve vicdanın kişiyi nasıl mutlu ettiği üzerinde duruyor. Kitabı okuduktan sonra insan kendi hayatında bazı şeyleri değiştirmenin zamanı geldiğine karar vererek yaşamını doğal olarak değiştirmeye başlıyor.
 
Civelek kitabında, ‘acıma ile merhamet’ arasındaki o farkı okuyucuyu sıkmadan küçük hikâye örnekleriyle vererek okuyucuyu adeta tedavi ediyor, ruhsal açıdan iyileşmesine kapı aralıyor. Şimdiye kadar yazılan kitaplardan çok farklı bir tema ile yazılan “Allah Bilsin Yeter”, ‘merhamet ile mutluluğun’ kardeşliğini akıcı bir dille okuyucuya aktarıyor.Kitabın en güzel özelliğiise insan ruhu ve aklının birlikte hareket etmesinin okuyucuya öğretiliyor oluşu.
 
Yediveren Yayınlarından çıkan “Allah Bilsin Yeter”, içine kapanık, pencere arkasında hayata bakmayı yeğleyen insanı, dışarıya çıkarıp toplumla mutlu olmanın huzurunu tattırmayı amaçlıyor. Yazar Bilal Civelek’in sıra dışı dini kitaplarına yepyeni içerikli kitabı daha eklendi. Dinî, kendi perspektifinden okuyucuya sunan Yazar, hayatın karmaşasından bunalan insanı alıp, emin bir limana bırakıyor ve içsel huzuruyakalamanın aslında ne kadar kolay olduğunu gösteriyor.
 
Çevremizde gördüğümüz şiddet, cinayet, taciz ve kötülüklere karşı duyarsızlaştığımız; vicdan ve merhametten uzaklaştığımız şu günlerde bu kitap imdadımıza yetişiyor.Vicdan ve merhametin dile geldiği “Allah Bilsin Yeter”okuyucuyudeğiştirmeyi, huzura kavuşturmayı vadediyor. Siz de değişmeye hazırsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.


 
Kitaptan…
“Hayata gözlerimi açınca aklımda buluştum.
Aklıma baktım, çok güzeldi, beğendim.
Aklımla yaşamaya başladım. O ne dediyse, nasıl istediyse öyle yaşadım. Birlikte çıktık yola. O nereye ben oraya…
Sonunda çok yoruldum, hayata küstüm, kenara çekildim.
Sığınacak başka bir liman, huzur verecek bir yol aradım.
“Bir yerde bir eksiklik var” dedimkendi kendime.

“Akıldan başka bir şey daha olmalı” diye düşündüm.
Ve Allah, kalbimi bana hatırlattı. 
Dur, dedim aklıma. Dur bekle!
Ve kalbimi gösterdim. 
Kalbim aklımla arkadaş olunca, iki dünyam ihya oldu!

Kitapta akıl ile kalbin birlikte hareket ettiğinde hayatın ne kadar güzelleştiğini okuyacaksınız. Ey dost gel aklının değil, kalbinin çocuğu ol ki, huzur bulasın!”