1 Mayıs Açıklaması Geldi Başbakandan

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sendikalarımıza siyasi görüşleri her ne olursa olsun;  sizin emeğiniz kutsaldır, diyerek seslendi

1 Mayıs Açıklaması Geldi Başbakandan

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı' yla ilgili açıklama yaparak, " Bütün emekçilerimize burdan seslenmek istiyorum, bütün sendikalarımıza siyasi görüşleri her ne olursa olsun;  sizin emeğiniz kutsaldır,  sizin emeğinize en büyük saygıyı biz göstereceğiz.
 
1 Mayıs' ın bu sene barışçıl bir ortam da geçmesi temel dileğimizdir " ifadelerine yer verdi. Davutoğlu, ayrıca ülkenin geleceğini karartmak amacı ile ilgili hain odakların her zaman çaba göstereceğini söyleyerek, " Kilis'te olduğu gibi dışarıdan saldıranlar olacak, Bursa' da olduğu gibi içerden canlı bomba saldırıları yaparak vatandaşımızın moralini bozmak, ülkemizin geleceğini de karartmak isteyenler olacak.
1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısı ile açıklamalar da bulunan Davutoğlu, 1 Mayıs'ın gergin bir atmosfer de geçmemesi adına sendikaların talep ettiği yerler de kutlanmasına karar verildiğini belirtti, " Yarın yine özel bir gün, 1 Mayıs Emek Bayramıdır. İşçilerimiz, emekçilerimiz, helal rızk için gece - gündüz ter döken kardeşlerimiz emeklerinin bayramını kutlayacak. Hatırlayacaksınız Emek Bayramınını biz bayram haline getirmiş ve 1 Mayıs' ı bir ihtilaf, bir gerginlik, bir tansiyon günü olmaktan çıkararak bir emek şenliği gününe çevirmeyi sağlamıştık. Bu sene 1 Mayıs 'ta daha da özel bir durum var.