10 yaşındaki kız intihar bombacısı oldu

Nijerya'da yaşanan olayda mini kızın intihar bombacısı olduğu ortaya çıktı. 10 yaşındaki minik kızın intihar bombacısı olduğu ve bombayı patlattığı belirtildi. İşte detaylar.

10 yaşındaki kız intihar bombacısı oldu

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Maiduguri kentinde 10 yaşlarında bir kız çocuğunun üzerindeki bomba düzeneğini patlattığı bildirildi. AFP, Kızıl Haç yetkililerine dayandırdığı haberinde kalabalık bir pazar yerinde patlayan bomba nedeniyle en az 10 kişinin öldürüldüğünü söyledi. Çok sayıda kişinin de ağır yaralandığı bildiriliyor.

AFP ajansı bölgedeki sivil bir yetkili olan Ashiru Mustafa'nın açıklamalarına dayanarak yerel saatle 12.40'ta (TSİ 13.40) pazar yerinin yoğun olduğu sırada 10 yaşlarında bir kız çocuğunun pazar yeri girişinde üzerinin aranması girişimi sırasında kendini havaya uçurduğunu ve çok güçlü bir patlama sesi duyulduğunu söyledi. Telegraph'ta yer alan habere göre bir başka görgü tanığı küçük kızın üzerinde bomba olduğundan haberdar görünmediğini söyledi.

Yine AFP'ye konuşan bir başka Kızıl Haç yetkilisi de hastanede 10 ceset gördüklerini belirtti.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak radikal Boko Haram örgütü son yıllarda ülkedeki saldırılarında sık sık kadınları ve çocukları kullanıyor.