2 ay kalan tezkere süreci acı haberle sonlandı !!

Askerliğinin bitmesine 2 ay kalan onbaşı şehit oldu. Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından karakola düzenlenen saldırıda 21 yaşındaki onbaşı Barış Aybek'in şehit düştüğü haberi, Malatya’nın Doğanşehir İlçesi'nde oturan ailesini yasa boğdu.

2 ay kalan tezkere süreci acı haberle sonlandı !!

 Teskeresine 2 ay kala şehit düşen onbaşı Barış Aybek’in ailesine acı haber verildikten sonra cenazesi bu Sabah Malatya’nın Doğanşehir İlçesi'ne getirildi. Şehit askerin çiftçilik yapan babası Turabi Aybek ile annesi Feride Aybek sinir krizleri geçirdi. Anne Feride Aybek, Kürtçe ağıtlar yaktı, yakınları gözyaşı döktü.
 
Ailenin 3 çocuğundan en büyüğü ve bekar olan Barış Aybek’in, kısa süre önce babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde, hemen her gün çatışmaya girdiklerini söylediği belirtildi.
 
TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ
 
Jandarma onbaşı Barış Ayberk, Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde toprağa verildi.
 
Şehit onbaşı Barış Ayberk'in cenaze törenine Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ak Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkçi, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 2'nci Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Mehmet Aktürek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile yaklaşık bin kişi katıldı. Sanayi Camiine getirilen şehit onbaşı Barış Ayberk'in naaşı ikindi üzeri kılınan cenaze namazının ardından Güloba Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.  Cenaze töreninde Barış Ayberk’in yakınları sinir krizi geçirirken törene katılan askerler aile yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı.


Etiketler; #tezkere