3 isim ihraç edildi!

CHP de, Çiğli Belediye Başkanı olan Hasan Arslan'a muhalif tavırlarından dolayı iki meclis üyesi partiden ihraç edildi.

3 isim ihraç edildi!

Çiğli Belediye Başkanına başlatılan muhalif tavırları nedeninden dolayı kesin olarak iki meclis üyesi partiden ihraç edildi. Chp içinde gerçekleşen bu olay taban tarafında şok etkisi yarattı. 


Çiğli Belediye Başkanı olan Hasan Arslan'a nedeniyle ihracı istenen partililerle ilgili CHP de İzmir İl Disiplini Kurulu Üyeleri tarafından sonuca varılarak karar verildi. 9 kişiden oluşan bu disiplin kurulu üyelerinin, meclis üyelerinden olan Mustafa Avdan, Yusuf Çoban, Erkan Tuncer ve son olarak da Süleyman Karadağ ile Çiğli Belediye Başkan aday adayı Aziz Buğa'nın dosyası görüşüldü.

Alınan karar neticesinde, meclis üyelerinden olan Erkan Tuncer ve Süleyman Karadağ kesin olarak partiden ihraç edilme kararı alınarak ihraçları gerçeleşti. Yine meclis üyelerinden olan Yusuf Çoban ve Mustafa Avdan'a da kınama cezası verilerek önemli sonuçların oluştuğu görüdü. Aziz Buğa’nın ise en az  2 yıl süre ile geçici ihracına karar verildi. Partililerin, kararı Yüksek Disiplin Kurulu’na (  YDK  ) gönderme hakları bulunuyor.