8 Ocak 2015 hangi illerde okullar tatil?

Türkiye genelinde kar yağışının etkisini hızlı bir şekilde arttırması, eğitim yaşantısında aksamaya neden oldu. Soğuk havalar nedeniyle 8 Ocak 2015 tarihinde hangi ilde okullar tatil olacak? İşte o liste ve haberin ayrıntıları.

8 Ocak 2015 hangi illerde okullar tatil?

Kar yağışı öğrencileri mutlu etmeye devam ediyor. 2 gündür tatil yapan öğrenciler şimdi gözünü yarına dikti. 08 Ocak Perşembe günü okulların tatil olması durumunda sizlere anında aktaracağız. 

PERŞEMBE'DEN SONRA SOĞUYOR
Yurt genelinde rüzgarın fırtına şeklinde olması nedeniyle sıcaklıkların hissedilir şekilde düşeceğine işaret eden Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse, şunları kaydetti: "İstanbul'da perşembe gününden itibaren sıcaklıkta çok belirgin bir düşüş olacak. Sıcaklığın eksi 5'lere kadar düşeceğini tahmin ediyoruz. Bu da sabah ve gece saatlerinde don ve buzlanmaya sebep olacaktır. Kar, kentteki etkisini, Anadolu Yakası'nda perşembe sabah saatlerine kadar, Avrupa Yakası'nda da çarşamba akşam saatlerine kadar sürdürecek. Gökyüzü genelde kapalı olduğu için sıcaklıklar, ilçelere göre değişkenlik göstererek, gece 0 ile 2 derece arasında seyredecek. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 8-15 derece atında seyredecek."

ESKİŞEHİR (2 GÜN)
ESKİŞEHİR’de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ve cuma günü tatil edildi.Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocam Cuma günü ara verilduği belirtildi. Açıklamada, "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.
 
KONYA
Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın için bir daha ara verildi.Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlaşan yoğun kar yağışı nedeniyle Konya Valiliği tarafından eğitime dün ve bugün için ara verilmişti. Tatil süresi yarın (perşembe) da uzatılarak 3 güne çıkartıldı. Açıklamada, "Bugün devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya ilçelerinin tamamında ve il merkezinde bugün olduğu gibi yarın 08 Ocak 2015 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerde bir gün daha idari izinli sayılacaklardır" denildi. 

GİRESUN
Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı  nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.
Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle  Çamoluk, Güce, Doğankent, Çanakçı, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinde ilk ve orta  dereceli okullarda yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara  verileceğini belirtti. 
 
Necati Akkurt, Giresun merkez, Keşap, Bulancak, Eynesil, Tirebolu,  Espiye ve Görele ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki  öğrenciler için yarın tatil kararı aldıklarını ifade etti.
 
TOKAT
Tokat'ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz  hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
KARABÜK
Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki  bütün okullarda yarın eğitim ara verildi. 
 
BARTIN
Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il  genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği  bildirildi. 
 
KIRŞEHİR
İl genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da yarın izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.
 
ERZİNCAN
Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve  olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi  kararlaştırıldı. 
 
YOZGAT
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il  merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve  Çayıralan ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi. 
 
KIRIKKALE (Bazı okullar)
Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar  beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar  mahallerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi. 
 
KARAMAN
Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle  okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere  bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları  nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi. 
 
NEVŞEHİR (Bazı okullar)
Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu  ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve  Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği  belirtildi. Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı  nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi. 
 
NİĞDE
Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

 
07 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL? 
 
KÜTAHYA (TAŞIMALI EĞİTİM)
Kütahya kent merkezi il bazı ilçelerde taşımalı eğitim  veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında  eğitime bir gün ara verildi. 
 
BİLECİK
Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle herhangi  bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Osmaneli ilçesi dışında  kent merkezi ve ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve  öğretime 7 Ocak Çarşamba ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi. 
 
Osmaneli ilçesinde ise aynı gün sadece taşımalı eğitim kapsamındaki  okullarda eğitime ara verildiği, ilçe merkezinde eğitime devam edileceği ifade  edildi.
 
ARDAHAN
Ardahan'da kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ile Hanak, Çıldır  ve Göle ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün verildiğini  bildirildi. 
 
GİRESUN
Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Alucra, Çamoluk,  Dereli, Doğankent ve Güce ilçesinin tamamında, Giresun kent merkezi ile Bulancak  ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde, Giresun kent merkezi ile Bulancak, Yağlıdere  ilçe merkezlerinde ise taşımalı eğitime dahil okullarda eğitime 7 Ocak Çarşamba,  Akkurt ve Şebinkarahisar'da ise 7-8 Ocak tarihlerinde ara verildiğini belirtti. 
 
BURDUR
Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta  dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı il genelindeki ilk ve orta dereceli  okullarda 7 Ocak Çarşamba eğitime ara verildiğini bildirdi. 
 
OSMANİYE
Osmaniye'de sağanak nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği  bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamada,  olumsuz hava şartlarından dolayı il genelindeki tüm okullarda eğitime 7 Ocak  Çarşamba ara verildiği belirtildi. 
 
KARS (BAZI İLÇELER)
Kars'ın Sarıkamış ve Susuz ilçelerinde fırtına ve tipi nedeniyle  merkez ile köylerde eğitime bir gün ara verildi. 
 
HAKKARİ
Hakkari'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir  gün süreyle ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde dün akşam  saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Yüksekova  ve Şemdinli ilçelerindeki okul öncesi, ilk ve orta dereceli okulların 7 Ocak  Çarşamba günü, bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.
 
BALIKESİR
Balıkesir merkezde, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. 
 
ZONGULDAK
Zonguldak'ın Kozlu, Kilimli, Gökçebey ve Devrek  ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.   AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle  Kozlu, Kilimli, Gökçebey ve Devrek ile bağlı belde ve köylerdeki okullar yarın  tatil edildi. Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada ise engelli, hamile ve  kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de 1 gün  idari izinli olduğu belirtildi.
 
MALATYA
Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta  dereceli okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki  okullarda eğitime bir gün ara verildi. 
Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yoğun kar  yağışı nedeniyle Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta dereceli  okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki okullar 7  Ocak Çarşamba tatil edildi.
 
KÜTAHYA
Kütahya kent merkezi il bazı ilçelerde taşımalı eğitim  veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında  eğitime bir gün ara verildi. 
 
 
BURDUR
Burdur’da dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından valilik kararıyla kar tatili bir gün uzatıldı. Vali Hasan Kürklü, saat 23.00 sıralarında resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımla il genelinde okulların bir gün daha tatil edildiğini duyurdu. 
 
Vali Kürklü kişisel hesabından, ’Sevgili çocuklar, kötü hava koşullarının yarın da devam edeceği verilerine binaen il geneli okullarımız 7 Ocak Çarşamba günü tatil edilmiştir. Buzlanmadan dolayı taşımalı öğrencilerimiz için çarşamba günü tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerimize sevgilerimizi sunuyoruz’ paylaşımında bulundu
 
MUĞLA
Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde de şiddetli kar yağışı nedeniyle kaymakamlık tarafından Bayır, Seki, Bekçiler, Arsa ve Temel mahallelerinde 7 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edildi.
 
SAKARYA
Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm  okullarda eğitime iki gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali  Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz  hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve  ortaöğretim kurumlarında yarın ve perşembe günü eğitime ara verilmesinin  kararlaştırıldığı belirtildi.  Kentte, bugün de taşımalı eğitim yapan okullar tatil edilmişti.
 
KAYSERİ
Kayseri Valiliği’nden yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde orta, lise ve dengi okullarda eğitime yarın (Çarşamba) bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.
 
 
KARAMAN
YOĞUN kar yağışı nedeniyle Karaman’nın 2 ilçesinde eğitime yarın bir gün süreyle ara verildi.
Karaman’da kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösterdi. Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
 
KONYA
Konya’da yoğun kar yağışı ve don olayı nedeniyle il merkezi ve tüm ilçelerde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Konya Valiliği’nce yapılan açıklamada, "Kar yağışı ve don olayı nedeniyle 07 Ocak 2014 tarihinde Konya ilçelerinin tamamında ve il merkezinde okullar 1 gün tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engelliler de 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır." denildi.
 
UŞAK
Uşak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde  taşımalı eğitim kapsamındaki ilk ve orta dereceli okullar ile Eşme ilçesindeki  okullarda eğitime bir gün ara verildi. 
 Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğünün  hava tahmin raporlarında belirtilen hava şartları, yağış durumu ve en son  meteorolojik veriler ışığında Eşme ilçesinde eğitime 07 Ocak Çarşamba ara  verildiği bildirildi. Ayrıca, il genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki ilk ve orta dereceli  okullarda da yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.
 
BURSA
Bursa'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara  verildi. Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve tüm  ilçelerde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle anaokulu, ilkokul,  ortaokul ve  liselerin 07 Ocak 2015 Çarşamba tatil edildiği bildirildi.  Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de aynı gün  idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
ANKARA
Bugün okulların tatil olmaması nedeniyle gündeme oturan Ankara'da flaş karar...  Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verildiği açıklandı. Okulların tatil olduğu diğer iller şöyle:
 
SAMSUN
Samsun'da etkili kar yağışı nedeniyle il genelinde yarın  eğitime ara verilecek. Samsun Valiliği, devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı  nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde yarın eğitime  ara verileceğini bildirdi. 
 
BOLU
Bolu'da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi,  kamuda görevli hamileler ve engelli personelin de izinli sayılacağı bildirildi. 
 
SİVAS
Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün  ara verildi. Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha  Kurulunun, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları,  ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verilmesini  kararlaştırdığı belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile  personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
 
KONYA (BAZI İLÇELER)
Konya'nın Ilgın ve Halkapınar ilçelerinde Çarşamba günü ara verilmesi  kararlaştırıldı. Karapınar'da ise taşımalı eğitim alan öğrenciler yarın tatil  yapacak, ilçe merkezinde eğitim devam edecek. 
 
KARAMAN
Kent merkezinde eğitime yarın ara verilecek. 
 
YALOVA
Yalova'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın  ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, hava sıcaklığındaki aşırı düşüş ve kar  yağışı nedeniyle milli eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile  kurumlarında, eğitime yarın bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. 
 
ORDU (BAZI İLÇELER)
Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir  gün ara verildi. İl Mili Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede  devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim öğretim  yapılmayacak. Buna göre Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy,  Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey ve Ünye ilçelerinin  tamamı ile Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 7 Ocak  Çarşamba günü ara verildi. 
 
ARDAHAN (KÖYLER)
Ardahan'da merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime  bir gün ara verildi. 
 
AMASYA
Amasya'da il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle yarın  eğitime ara verilecek. 
Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiğini  belirtti. Hava koşulları nedeniyle bugün bazı ilçelerde ve taşımalı sistemin  uygulandığı yerlerde okulları tatil ettiklerini anımsatan Güneş, "İl Hıfzıssıhha  Kurulunun kararı gereği yarın tüm il genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil  edildi" dedi. 
 
ISPARTA
Isparta’da akşam saatlerinde valilik tarafından il merkezindeki okulların tatil edildiği duyurulurken, Yalvaç ve Gelendost ilçelerinde de kaymakamlık kararıyla eğitim öğretime bir gün ara verildiği açıklandı.  
 
KARABÜK
Kentte kar yağışı nedeniyle tüm okullarda eğitim öğretime yarın için  ara verildi  Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının  gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği bildirilerek, bu  nedenle kentte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda eğitim öğretime yarın  ara verildiği belirtildi. 
 
AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı  eğitime yarın da ara verildiği bildirildi. 
 
DENİZLİ
Denizli Valiliği, kentteki yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün için verilen tatil kararının, yarın için de uzatıldığını duyurdu. 
 
ÇORUM
Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle  ilk ve orta okullarla kamuda çalışan halime ve engelliler için verilen tatil  kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti. Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve  13 ilçede İl Milli eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların  tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve  engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti. 
 
KASTAMONU
Yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ve yarın ara verildi.
 
ADIYAMAN (ÇELİKHAN)
Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde eğitime 2 gün ara verildi.
 
KOCAELİ 
Kentte ilk ve orta dereceli okullarda yarın okullar tatil.

Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ), olumsuz hava şartları  nedeniyle eğitime yarın ara verildi. KOÜ Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışından  dolayı yarın eğitim-öğretime ara verildiği,  KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi  hizmetlerinin ise normal işleyişinde sürdürüleceği kaydedildi. 

DÜZCE
Düzce Valiliği akşam saatlerinde kar yağışının yoğunlaşması üzerine il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulları yarın bir gün süreyle tatil etti. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile çalışanlar ise yarın idari izinli sayılacak.

Kar yağışı, Düzce ile Akçakoca arasındaki D-655 Karayolu’nda ulaşımı olumsuz etkiliyor. Araçların Tepeköy mevkiinde kayması sonucu yol zaman zaman ulaşıma kapanırken, Düzce ve Akçakoca istikametine gitmekte olan araçlar yol kenarında durdurularak sürücülerden araçlarının lastiklerine zincir takmaları isteniliyor.