ABD'liler Türkiye'de darbe olmasını bekliyor!

Terör örgütü FETÖ ile işbirliği içinde olan ABD bir yandan terör örgütü PKK, diğer yandan terör örgütü YPG'yi Türkiye'ye karşı kışkırtmaya devam ederken aynı zamanda Türkiye'de darbe olmasını istiyor.

ABD'liler Türkiye'de darbe olmasını bekliyor!

Eski CIA üst düzey yöneticisi ve Fetullah Gülen'in referansı olarak bilinen Graham Fuller hakkında FETÖ'den yakalama kararı çıkarılmasının ardından eski ajanı kendi blog sitesinden yeni bir açıklama yayımladı. 

GÜLEN'İ ÖVEN KİTAPLAR

Gülen'in ABD'de yeşil kart alabilmesi için güven mektubu yazdığını kabul eden Fuller, FETÖ'nün ABD'de tehdit olmadığını iddia etti. FETÖ'yü öven kitap yazdığını ve 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Gülen'in olamayacağını da iddia eden Fuller, Türk hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit etti.

TÜRKİYE'YE TEHDİT

Bugüne kadar Türkiye hakkında 3 kitap yazmış olan Fuller, Washington'da ve CIA içinde halen çok sayıda insanın ''eski usul rejim değişikliği hevesinde'' olduğunu belirterek ABD'de Türkiye'de darbe yapılmasını isteyen geniş bir istihbarat ve siyasi çevre olduğunu açıkça dile getirdi.

Fuller, Erdoğan'ın 2011'de görevini bıraksaydı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı başbakanı olarak anılacağını da iddia ederek yazısında şu sözlerle tehdidini sürdürdü: ''Ancak şimdiki tutum ve davranışları ona 2019 yılındaki seçimlerde çok pahalı biçimde mal olacak.''

ERDOĞAN ABDÜLHAMİT'LE KIYASLANDI

Fuller'i History Today de yayımladığı yazısıyla destekledi. Dergi ana yazısını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ayırdı. Erdoğan'ı, II. Abdülhamid ile kıyaslayan William Amstrong imzalı makalede, imparatorluğun çöküş döneminde padişahın ülkesini demir yumruk ve zorbalıkla yönettiği iftirasında bulunarak imparatorluğun İslamcılık akımıyla yürütülmeye çalışıldığı ve Batı'yla olan bağlarının koparıldığı yalanı ortaya atıldı. Abdülhamid'in de tahta geçtiğinde büyük bir reformcu olduğundan yola çıkarak padişahın hayatının Erdoğan'ın siyasi kariyeriyle örtüştüğünü iddia etti.

REJİM İMASI

Amstrong yazısının sonunda ''Abdülhamid sonunda kendilerine 'Genç Türkler' adını veren ordu içerisindeki geniş katılımlı bir grubun askeri darbesiyle 1909'da görevinden uzaklaştırıldı. Darbenin amacı devleti Anayasal yönetime döndürmekti''diyerek darbe imasında bulundu.