Adana'da bomba alarmı verildi ! 'Bomba patlayacak ' sözü ile tutuklandı

Adana'da yaşayan 22 yaşındaki Özgür K. sosyal medya hesabından Nevruz kutlamalarına izin verilmemesine tepki gösterdi. İzin verilmezse 'bomba patlayacak' sözü ile polis harekete geçti..

Adana'da bomba alarmı verildi ! 'Bomba patlayacak ' sözü ile tutuklandı

Adana'da yaşayan 22 yaşındaki Özgür K. sosyal medya hesabından Nevruz  kutlamalarına izin verilmemesine tepki gösterdi. İzin verilmezse 'bomba patlayacak' sözü ile polis harekete geçti..

Adana’da 22 yaşındaki Özgür K., sosyal medya hesabından elinde pompalı tüfekli fotoğraflar paylaştı. Bununla da yetinmeyen Özgür K., kentte ‘Nevruz’ kutlamalarına izin verilmemesine tepki gösterip, Karasu’ya devlet kimyasal da atsa Nevruz kutlanacak’ ve ‘Karasu’da bomba patlayacak’ şeklinde paylaşımlarda da bulununca gözaltına alınıp, ‘örgüt üyesi olmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden göç eden insanların yoğun olarak oturduğu Dağlıoğlu Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan tekstil işçisi Özgür K., sosyal paylaşım sitesi ‘Facebook’taki paylaşımlarıyla dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta sonu Adana’da ‘Nevruz’ kutlamalarına izin verilmemesine tepki gösteren Özgür K., sosyal medyadaki hesabından yaptığı paylaşımlarla bir anda polisin dikkatini çekti.
 
KARASU’DA BOMBA PATLAYACAK

Burada; ‘Karasu’ya (izinsiz kutlamanın yapılacağı semt) devlet kimyasal da atsa Nevruz kutlanacak’ ve ‘Karasu’da bomba patlayacak’ şeklinde paylaşımlarda bulunan Özgür K., bir süre sonra bu iletileri sildi. Ancak profilinde terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan ve HDP ile birlikte Nevruz ile ilgili paylaşımlarda da bulunan Özgür K.’nın, küçük bir çocukla silahlı fotoğrafların yanı sıra elinde pompalı tüfekli fotoğrafları da tespit edildi.
 
ÖRGÜT ÜYESİ OLMAKTAN CEZAEVİNE

Yapılan ihbar üzerine harekete geçen polis, operasyon için düğmeye bastı ve Özgür K.’yı evinde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusu tamamlanan zanlı, sevk edildiği adliyede; ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘örgüt propagandası yapmak’ ve ‘halkta korku ve paniğe neden olmak’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan, Özgür K.’nın hesabında suç teşkil eden fotoğrafların kaldırılması da dikkat çekti. 

Avatar
senai - 6 yıl
havlayan it ısırmaz. yemez yapamaz. sadece blöf inşaAllah yakalarlar bir güzel ders verirler o haine namussuza bunlar bitmeyecek mi yahu