Adana’da sivil polise silahlı saldırı: 1 şehit

Adana’da evrak dağıtımı yapan polis memuru Yılmaz Bozkurt, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. Polisi şehit eden iki saldırgan yakalandı.

Adana’da sivil polise silahlı saldırı: 1 şehit

Adana’da sivil polise silahlı saldırı: 1 şehit
Adana’da evrak dağıtımı yapan polis memuru Yılmaz Bozkurt, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. Polisi şehit eden iki saldırgan yakalandı.
Olay, bugün saat 10.00 sıralarında Adana merkez Seyhan İlçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, motosikletli saldırgan Gülbahçesi İlköğretim Okulu önünde evrak dağıtımı yapan Dağlıoğlu Polis Merkezi’nde görevli sivil polis memuru Yılmaz Bozkurt (45) a tabancayla ateş açtılar.
Motosikletli, başlarından kask olan ve yüzleri görünmeyen iki saldırgan,  polis memuruna silahlı saldırıda bulunduktan sonra olay yerinden kaçtılar.
Başına, göğsüne ve karnına 3 kurşun isabet eden polis memuru Yılmaz Bozkurt,  ağır yaralı olarak Özel Acıbadem Adana Hastanesi’ne götürüldü. Ancak Bozkurt tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.
Şuuru kapalı olarak hastaneye getirilen 3 çocuk babası Bozkurt’a acil müdahale edildi. Adana Valisi Mustafa Büyük ile Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de hastaneye gelerek bilgi aldı. Bu sırada polisin haber merkezinden meslektaşlarına kan anonsu yapıldı. 
Mersin’in Aydıncık İlçesi nüfusu kayıtlı olan polis memuru Yılmaz Bozkurt, yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamayarak şehit oldu.