Adnan Oktar hakkında tutuklama kararı

Adnan Oktar ile ilgili karar verildi. Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 176 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Devam etmekte olan süreçte Adnan Oktar ile birlikte 157 kişi tutuklandı.

Adnan Oktar hakkında tutuklama kararı

FETÖ ağı gibi bir suç şebekesi olduğu belirtilen Adnan Oktar'ın örgütüne bağlı 176 kişi hakkında tutuklama talebi geldi. Örgüt üyeleri iki grup halinde adliyeye sevk edildi.

176 ŞÜPHELİNİN TUTUKLANMASI İSTENDİ

Adnan Oktar, Didem Ürer, Alev Babuna, Ayşegül Hüma Babuna ve Ahmet Oktar Babuna'nın da bulunduğu 176 şüpheli, "Örgüt kurma", "Çocukların cinsel istismarı", "Cinsel saldırı", "Reşit olmayanla cinsel ilişki", "Çocuğun kaçırılması veya alıkonulması", "Tehdit", "Şantaj", "Hürriyeti tahdit" suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilirken, 7 şüpheli ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

ADNAN OKTAR TUTUKLANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan ve tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilen 176 şüpheliden 157'sinin işlemleri tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanan aralarında Adnan Oktar'ın da olduğu 157 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ENSONHABER