Almanya'da Türk Esnafına Hain Saldırı

Almanya'da Türk dükkanına saldırı düzenlendi. Detaylar yazımızda..

Almanya'da Türk Esnafına Hain Saldırı

Yeni yılı birlikte kutlamak icin 8 kişilik Kural ve Erdogan aileleri Hohenzollerstr. 67 adresindeki Ala Turka da buluştu.

Saldırıda yaralanan Kural, dükkanın kapalı olduğu ve kendilerinin içeride yemek yedikleri sırada bir 4 kişinin içeri girmek istediğini, 'hayır' yanıtı vermelerinin ardından ise grubun dükkana zarar verip, kendisini de kolundan bıçakladıktan sonra kaçtıklarını söyledi.

İbrahim Kural'ın eşi Hatice Kural, Dün Tuğçe, bugün İbrahim, yarın kim. Saldırıyı kınıyorum. Yetkililer bunlara çözüm bulsun dedi.

Evliya Erdogan, Yeni yılı kutlamak için biz gençler kuzenimiz İbrahim'in döner dükkânında ailecek bir araya geldik dedi. Yeni yılın ilk saatlerinde iş yerinin camına vuran ve kapıyı açmalarını isteyen sarhoş Almanlara kapalı olduklarını söylediğini belirten Evliya Erdoğan, Bir süre sonra tekrar cama vurmaya başlayan sarhoş Almanlar bizlere 'pis Türkler' dediler ve ceketlerinin arkasındaki ırkçı grupların simgesi olan amblemlerini gösterdiler. Bu sefer kuzenim Ertuğrul Kural (25) kapıyı açarak kapalı olduklarını bir kez daha söyledi.

lmanlar bağırarak kapının camını kırdılar ve Ertuğrul'un üzerine yürüdü. Bu sırada diğer Almanlar da saldırıya geçti. Biz de saldırıya karşılık vermek zorunda kaldık. Çıkan arbede işletme sahibi İbrahim Kural (31) kolundan yaralandı. Ben hemen polisi aradım, polis kaçanlardan ikisini yakaladı. İbrahim şehir hastanesine kaldırıldı ve ameliyata alındı. Şu an durumu iyi

İbrahim Kural'ın annesi Nezehat Kural ise Bugün oğlum ölebilirdi. Neden ırkçı saldırılar hep Türkleri buluyor. Yeni yıla iyi giremedik dedi.

Saldırganlardan ikisi polis tarafından yakalandı, diğer iki saldırgan aranıyor.