Ankara'da, 'Şehitler Ağacı'nda künye asacak yer kalmadı!

Son bir ayda kaybettiğimiz 56 şehidimizin künyesi, Ankara'da bulunan şehitler ağacına çakıldı ve ağaçta hiç yer kalmadı. 57'nci şehit Yüzbaşı Alkan'ın künyesi ağaca daha sonra çakılacak.

Ankara'da, 'Şehitler Ağacı'nda künye asacak yer kalmadı!

Şehitler Ağacı'na önceki gün, son 1.5 ayda yaşanan terör saldırılarında verilen 56 şehidin daha künyesi çakıldı. Dün ölen 57'nci şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın künyesi ise daha sonra çakılacak.

56 ŞEHİDİN DAHA KÜNYESİ ÇAKILDI
7 bin 300'den fazla şehit künyesinin yer aldığı, Çözüm Süreci'yle beraber son birkaç yıldır künye çakılmayan Şehitler Ağacı'na önceki gün, son 1.5 ayda yaşanan terör saldırılarında verilen 56 şehidin daha künyesi çakıldı.

SESSİZ SEDASIZ ASILDI
Şehitlerin künyelerini önceki gün anıt ağacına, Nurettin Koçak çaktı. 2009'daki açılışında ve daha sonraki dönemlerde siyasilerin ve bürokratların katıldığı törenlerle asılan şehit künyeleri, son dönemde ise sessiz sedasız yerini buldu.

DAHA SONRA ÇAKILACAK
Koçak, "Artık sayı olarak da bilmek istemiyoruz. Çünkü canımız çok yanıyor" dedi. Dün ölen 57'nci şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın künyesi ise daha sonra çakılacak.

O AĞACIN HİKAYESİ
Heykeltraş Dr. Derviş Özer, 1990'lı yılların başında Afyonkarahisar'da gördüğü şehit cenazesinden etkilenerek Şehitler Ağacı projesini hazırladı.

BELEDİYEYE BAŞVURDU
Projesini 2009'da hayata geçirme fırsatını bulan Özer, Şehit Fatih Duru Parkı'nı yapacak olan Kızılcahamam Belediyesi'ne başvurdu.

"ÇOK KÖTÜ BİR OLAY"
Projesine onay alan Özer, parktaki kurumuş bir sedir ağacına şehitlerin künyelerini çaktı. Heykeltıraş Özer, "Anıtı sık sık ziyaret eden şehit anneleri var. Hatta bir tanesi 'Buraya geldiğimde oğlumun rüzgârını duyuyorum' demişti bana. Her gün 'Bugün kaç şehit gelecek' diye beklemek kadar kötü bir olay yok" dedi.