Ankara'da üst geçit çöktü !

Ankara etlik caddesinde GATA yakınında bulunan üst geçit aniden çöktü.. Dozer yüklü bir kamyonun geçite çarpması ile yıkılmasına neden oldu.. Halkın panik yapmasına sebep verdi..

Ankara'da üst geçit çöktü !

 Başkent’te üzerinde iş makinesi bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait araç üst geçide çarptı. Çarpmanın etkisiyle üst geçit gürültüyle çökerken, şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmadı. 

Kaza, akşam saatlerinde Etlik Caddesi Zübeyde Hanım Kadın Doğum Hastanesi önünde meydana geldi. Edinilen Bilgiye göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü(ASKİ)’ne ait iş makinesi yüklü kamyon, Etlik'ten Ulus istikametine ilerlerken hastane önündeki üst geçide çarptı. Çarpmanın etkisiyle üst geçidin yarısı yıkılırken iş makinesi kamyonun üzerinden düşüp yıkılan köprünün altında kaldı. Meydana gelen kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Kaza sonrası büyük panik yaşanırken, olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Ölen ya da yaralananın olmadığı kaza maddi hasarla atlatıldı. 

Görgü tanıkları belediye aracının üzerindeki iş makinesinin kolunun köprüye çarparak, üst geçidi yıktığını anlattı. 

Öte yandan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka, kazanın ardından olay yerine geldi. Aka, emniyet yetkililerinden bilgi aldı.

Polis ekipleri Etlik Caddesi’ni çift yönlü araç trafiğine kapattı. Yıkılan alanda çevre güvenliği alındı. Belediye ekipleri iş makinesini ve yıkılan köprüyü kaldırmak için çalışma başlattı.
 

VALİLİK'TEN KÖPRÜ AÇIKLAMASI
 
Ankara Valiliği, bugün öğlenden sonra Etlik Caddesi GATA yakınında üzerinde lokanta bulunan üst geçidin çöktüğü olayda yaralanan veya hayatını kaybeden herhangi bir vatandaş bulunmadığını açıkladı.