Ankara'da yolcu minibüsünde silahlar konuştu

Olay Ankara'da meydana geldi. Etlik Aşağı Eğlence meydanında Keçiören-Ostim hattında çalışan yolcu minibüsü Etlik Aşağı Eğlence meydanına geldiği sırada yolcu almak için duran minibüs'ün şöförü basamakta duran yolcuyu düşmemesi için uyardı. Basamakta duran yolcu kendisine güldüğünü iddia ettiği kişiyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında basamakta duran yolcu belinden çıkardığı silah ile içi yolcu dolu minibüste rastgele ateş etmeye başladı. Bu sırada İbrahim A. ve Ömer H.A adlı yolcular şahsın silahından çıkan kurşunlarla yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ankara'da yolcu minibüsünde silahlar konuştu

Olay Ankara'da meydana geldi. Etlik Aşağı Eğlence meydanında Keçiören-Ostim hattında çalışan yolcu minibüsü Etlik Aşağı Eğlence meydanına geldiği sırada yolcu almak için duran minibüs'ün şöförü  basamakta duran yolcuyu düşmemesi için uyardı. Basamakta duran yolcu kendisine güldüğünü iddia ettiği kişiyle tartışmaya başladı.  Tartışma sırasında basamakta duran yolcu belinden çıkardığı silah ile içi yolcu dolu minibüste rastgele ateş etmeye başladı.  Bu sırada  İbrahim A. ve Ömer H.A adlı yolcular şahsın silahından çıkan kurşunlarla yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay Etlik Aşağı Eğlence meydanında saat 20.00 sıralarında yaşandı. İddialara göre, Keçiören-Ostim hattında çalışan yolcu minibüsü meydana geldiği sırada, yolcu almak için yol kenarına yanaştı. Bu sırada şoför, basamakta duran yolcuyu düşmemesi için uyardı. Bunun üzerine basamakta duran yolcu ile bir başka kişi arasında güldüğü gerekçesiyle tartışma çıktı. Tartışma sırasında şahıs belinden çıkardığı silah ile içi yolcu dolu minibüste rastgele ateş etmeye başladı. Bu sırada yolculardan İbrahim A. ve Ömer H.A. şahsın silahından çıkan kurşunlarla yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Minibüste Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

“SİLAHI TUTUKLUK YAPMASA DAHA SIKACAKTI"

Yaşanan olay sırasında minibüste olan bir yolcu ise o anları şu şekilde anlattı:
“ Basamakta çocuk duruyor. Şoför basamaktan çık diyor. O çocukta ben düşmem birşey olmaz diyor. Bu sırada arkadaşın biri gülüyor. Sen ne gülüyorsun diyor.  Her halde kafası güzel. O sırada çıkarıp sıkmaya başladı, dolmuşun içine doğru. Ateş etmeye başladı. Çocuk eline atladı. 4-5 el arkaya doğru sıktı. Yere eğildi. Silahı tutukluk yaptı. Tutukluk yapmasa daha sıkacaktı. Sonra dolmuş şoförü kapıyı açtı, kaçtı gitti. Herkes birbirirnin üstüne yattı arabada. Dolmuş kalabalıktı. Ne olduğunu bile anlamadık.ö
Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, eşkali belirlenen şahsın yakalanması için çalışmalara başladı.