Ant Sekban'ı Alacak Meselesi Yüzünden Kaçırmışlar!

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Çekmeköy'de gerçekleşen kaçırma olayından yeni gelişmeler var. Ant Sekban isimli lise öğrencii evinin çok yakınından kaçırılmış bir süre sonra ise geri bulunmuştu. O kaçırma olaıynın ardında babasıyla alacak mevzusu olan kişiler olduğu ortaya çıktı. İşte ayrıntılar..

Ant Sekban'ı Alacak Meselesi Yüzünden Kaçırmışlar!

Türkiye'nin merak ettiği kaçırılma olayında çarpıcı bir gelişme yaşandı. Çekmeköy'de evinin yakınlarında kaybolduktan 3 gün sonra bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Ant Sekban'ı kaçıranlar yakalandı. Çekmeköy'de lise öğrencisi Ant Sekban'ı kaçırdıkları öne sürülen 2 kişinin yakalandığı, Sekban'ın babasıyla aralarındaki alacak meselesi nedeniyle eylemi gerçekleştirdiklerini itiraf eden şüphelilerin tutuklandığı bildirildi. Alınan bilgiye göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Sekban'ın 3 gün boyunca tutulduğu Pendik Yenişehir Mahallesinde site içindeki evi belirledi.Site güvenlik kayıtlarında yapılan incelemede, siteye Sekban'ın kaçırıldığı dönemde giriş-çıkış yapan N.C'nin, site sakinleriyle akrabalık bağı olmadığı tespit edildi.

N.C'nin sosyal paylaşım sitelerindeki hesapları da incelemeye alınarak, diğer şüpheliyle irtibatı belirlendi. Ant Sekban, N.C'nin kendisini kaçıran ve dairede 3 gün boyunca beraber kaldıkları, S.A'nın ise kaçırıldığı otomobili kullanan kişi olduğunu beyan etti. Kaçırılma olayında kullanılan otomobil, Sultanbeyli'de görüldü. Aracın sürücüsü gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından yapılan görüşmelerde, S.A ve N.C'nin teslim olması sağlandı.

Şüpheliler N.C. ve S.A'nın avukat eşliğinde alınan ifadelerinde haklarındaki suçlamayı kabul ettikleri öğrenildi. S.A'nın ifadesinde; olayın mağduru Ant Sekban'ın babası ile aralarında birkaç yıldır devam eden alacak verecek meselesi bulunduğunu söylediği kaydedildi. 

Şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak, Maltepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.
Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban, 26 Aralık'ta evinin bulunduğu Reşadiye köyünde okuldan döndüğü sırada kaybolmuş, kaçırıldığı anlaşılan Sekban 29 Aralık'ta ailesine kavuşmuştu.