Bakan Avcı Emirdağlılar ile bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'e giderek Emirdağ ve Köyleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Emirdağlılar ile sıcak bir sohbet gerçekleştiren Avcı, Emirdağlılara olan ilgisinden bahsetti.

Bakan Avcı Emirdağlılar ile bir araya geldi

Emek Mahallesi’nde bulunan dernek binasında Emirdağlılar ile bir araya gelen Bakan Avcı, Emirdağlılarla farklı bir muhabbeti olduğunu söyledi.

Maarif Kolejindeki dönemindeki öğretmeni Cevat Ülger’in Emirdağlı olduğuna değinen Bakan Avcı, “ Emirdağlılara ayrı bir muhabbetim var. Benim eğitim öğretim hayatımda en büyük payı olan, kendisine en borçlu hissettiğim öğretmenim rahmetli Cevat Ülger idi. Emirdağ çocuğuydu ve aynı zamanda mimardı. Tepebaşında yolun iki tarafındaki camilerin mimarı da odur. Kayseri ve birçok yerde camileri vardır. Biz de talebesi olarak üst geçitlerden birine Mimar Cevat Ülger adını vererek göstermeye çalıştık” dedi.
Emek Mahallesi’ne yapılacak olan şehir hastanesinden bahseden Bakan Avcı, “Emirdağlılara hizmet etmek için illa Emirdağlı olmak gerekmiyor. Hemşehri dayanışması önemli ama hizmetin nüfus kağıdı yok. Milletvekilleri tüm Türkiye’yi temsil eder. O bakımdan hizmet için orada doğmuş olabiliriz, burada doğmuş olabiliriz. Önemli olan Emirdağlıların sorunlarını biliyor muyuz ve onlara uygun çözüm getirebiliyor muyuz? O zaman yapılan hizmetlere bakacağız. İnşallah önümüzdeki dönem burada büyük bir istihdam alanı açılmış olacak. Hastane ile ilgili halen bir takım dedikodular var. Temel atılmıyor diye. Seçim yasaları başladığı zaman resmi temel atma törenleri yapılamaz. İnşallah 7 Haziran’dan sonra temelini atacağız” ifadelerini kullandı.
Bakan Avcı daha sonra dernek binasından ayrılarak Polisevi’ne geçti.