Başbakan Davutoğlu Kilis’ Düşen Bomba Ve Silahlar Hakkında Konuştu

Başbakan Davutoğlu Ankara'da 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda gündeme dair önemli açıklamalara değindi. Özellikle de Kilis sorununa değinen başbakan önemli bilgiler verdi.

Başbakan Davutoğlu Kilis’ Düşen Bomba Ve Silahlar Hakkında Konuştu

Başbakan Davutoğlu, “Kilis'e düşen roket mermileriyle ilgili  TSK'nın angajman kuralları çerçevesinde DAEŞ mevzilerini vurduğunu, uzak olmayan bir zamanda da şer odaklarının Türkiye'ye zarar veremeyecek hale getirilecektir”  dedi.
 
Davutoğlu konuyla ilgili şöyle konuştu açıklamalarda önemli bilgiler verirken çu açıklamalar dikkat çekti. "Uzak Olmayan Bir Zamanda Onları Ülkemize Zarar Veremeyecek Hale Getireceğiz"

Başbakan Kilis Halkı İçin “Geçmiş Olsun” Dileklerini İletti

“İki gündür ensar şehir, Kilis'e DAEŞ'e ait roket mermileri düşüyor. TSK, angajman kuralları çerçevesinde DAEŞ mevzilerini vurdu. Kilis halkına da geçmiş olsun diyorum. Maalesef sınırlarımızın yanıbaşında şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Gerekli tedbirlerle ilgili istişarelerde bulunduk. Vatandaşlarımızı ateş çemberinden korumak için kararlı bir mücadele içindeyiz. Uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.”

Bu konu gündemlerinde olduğunu ve bunun çözümü için gerekenin yapılacağını söyleyerek, Türk halkına güven aşıladı. Bu olayların oyun olduğu ve oyuna gelmememizin gereğinin altını çizen Davutoğlu,  birlikte bu işin geleceğinden bahsetti.