Başkan Erdoğan'dan kritik görüşme

Başkan Erdoğan kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikalı şirketlerin Türkiye temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, "Serbest piyasa prensiplerinden taviz verilmeyecek" dedi.

Başkan Erdoğan'dan kritik görüşme

Akşam saatlerinde başlayan toplantı şu sırada da devam ediyor. Toplantıya, bilişimden gıda sektörüne bir çok alanda faaliyet gösteren otuzdan fazla ABD'li şirket yöneticisi katılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda önemli mesajlar verdi.

"TÜRKİYE SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD ile sorunların iş dünyasını etkilemesini istemem. Serbest piyasa prensiplerinden taviz verilmeyecek. Türkiye uzun vadede büyüme performansını koruyacaktır. Türkiye karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilir. ABD'ye karşı alınan önlemlerin işletmelere zarar vermemesine dikkat ediliyor.

"STRATEJİK ORTAKLIĞIMIZ YATIRIM VE TİCARETLE GÜÇLENECEK"

Türkiye değişen durumlara ve ihtiyaçlara göre gerekli düzenlemeleri yapmaya devam edecek. Siyasi konuları ekonomik konularla karıştırmayı doğru bulmuyorum. Sorunlar diplomasi ile çözülürken iş dünyasının iş birliği yapmasını teşvik ediyoruz. Son gelişmeler ekonomide yeniden dengelenmenin önemine işaret ediyor. Stratejik ortaklığımız yatırım ve ticaretle güçlenecek." dedi.