Bombacı saldırganın kimliği belli oldu

Sultanahmet'te Turizm Şube Müdürlüğü'ne düzenlediği bombalı saldırıda ölen teröristin Türk olmadığı ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu'nda otopsi işlemleri süren saldırganın Rus uyruklu Riana Ramazova olduğu öğrenildi. İşte detaylar.

Bombacı saldırganın kimliği belli oldu

İçişleri Bakanı Efkan Ala Sultanahmet'teki saldırıyı düzenleyen bombacının kimliğinin belirlendiğini açıkladı.

Sultanahmet'teki İstanbul Turizm Şube Müdürlüğü'ne canlı bomba saldırısı düzenleyen ve bir polisin şehit olmasına neden olan kadın teröristin Rus uyruklu Riana Ramazova olduğu belirlendi.

Önceki gün Sultanahmet Meydanı'nda polise yönelik bombalı saldırı sonrası yapılan açıklamalarda saldırganın isminin Elif Sultan Kalsen olduğu iddia edilmişti. Ancak dün Adli Tıp'a giden Elif Sultan Kalsen'in annesi Şirin ve babası Mehmet Kalsen teşhisten sonra kendilerine gösterilen cansız bedenin kızlarına ait olmadığını söylemişti.

1 POLİSİ ŞEHİT ETMİŞTİ

Saldırı 2 gün önce saat 17:20 sıralarında Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'nde gerçekleşti. İngilizce 'cüzdanımı kaybettim' diyerek şubeye gelen kadın canlı bomba üzerindeki bombayı patlattı. Polis memuru Kenan Kumaş ağır yaralanırken, ismi açıklanmayan bir polis de hafif yaralandı. Kadın canlı bomba olay yerinde öldü. Saldırıda ağır yaralanan ve hemen hasteneye kaldırılan polis memuru Kenan Kumaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.