Böyle vicdansızlık görülmedi! Yeni doğan bebeği soğukta bıraktılar

Adana'da yaşanan tüyler ürperten olayda henüz yeni doğmuş göbeği bile kesilmemiş bebek damda ölüme terkedildi. Damdan bişeyler almak için çıkan kadın bebeği öyle bırakılmış halde buldu. Olay yerine gelen sağlık yetkilileri bebeğin donarak öldüğünü tespit ettiler.

Böyle vicdansızlık görülmedi! Yeni doğan bebeği soğukta bıraktılar

Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’nde yaşayan Ceylan Bozkurt akşam sobayı yakmak için evinin damına çıktı. Bu sırada Bozkurt, damda çıplak halde yeni bir doğmuş bebek gördü. Bozkurt hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri bebeğin öldüğünü belirledi.

YENİ DOĞAN BEBEK DONARAK ÖLDÜ


Sağlık ekipleri yaptıkları çalışmada bebeğin yeni dünyaya geldiğini, göbek bağının bile kesik olmadığını, doğar doğmaz çıplak bir halde dama bırakıldığını, havalar soğuk olduğu için de bebeğin donarak hayatını kaybettiğini belirledi. Bebek inceleme yapıldıktan sonra otopsi yapılması için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

"BÖYLE VİCDANSIZLIK OLMAZ"

Bu arada damında bebek cesedi bulunan binada oturan Ceylan Bozkurt ve Mesut Bozkurt ailelerinin çocuklarının olmadığı öğrenildi. Ceylan Bozkurt, "Böyle vicdansızlık olmaz, bebeği görünce şoka girdim, bizim bebeğimiz olması için uğraşıyoruz bir anne bunu bebeğine nasıl yapar. Bebeğini soğukta ölüme terk edip nasıl gider" dedi. Polis konuyla ilgili çalışma başlattı.