Bu tavuklar tasavvuf müziği dinliyor

Kırklarelin'de bir tavuk yumurta çiftliği bulunan Sinan Topçu, hergün tavuklarına tasavvuf müziği dinletiyor. Tasavvuf müziği dinleyen tavukların daha verimli olduğunu söyleyen Topçu, çiftlikteki 500 tavuğa her gün 10 saat tasavvuf müziği dinletiyor. Sinan Topçu ayrıca tasavvuf müziğinin tavuklar üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğunu söyledi.

Bu tavuklar tasavvuf müziği dinliyor

Kırklarelin'de bir tavuk yumurta çiftliği bulunan Sinan Topçu, hergün tavuklarına tasavvuf müziği dinletiyor. Tasavvuf müziği dinleyen tavukların daha verimli olduğunu söyleyen Topçu, çiftlikteki 500 tavuğa her gün 10 saat tasavvuf müziği dinletiyor.  Sinan Topçu ayrıca tasavvuf müziğinin tavuklar üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğunu söyledi.

Kırklareli'ndeki bir çiftlikte  tavuklara, yumurta veriminin artırılması için tasavvuf müziği dinletiliyor. 
 
  
İşletme sahibi Sinan Topçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  çiftlikteki 500 tavuğa her gün 10 saat tasavvuf müziği dinlettiklerini söyledi. 
 
Tavukların müzikle stresten uzaklaştığını, bu uygulamayı 3 aydır devam  ettirdiklerini belirten Topçu, "Ben de tasavvuf müziği dinlediğimde rahatlıyorum. Kendimizden yola çıkarak böyle uygulamaya başladık" dedi. 
 
  
Topçu, dış seslerin tavukların strese girmesine neden olduğunu ve  agresif hareketler yaptıklarını ifade etti. 
 
Müzik dinleyen tavukların rahatladıklarını gözlemlediklerini aktaran  Topçu, "Tasavvuf müziği tavukları diğer müziklere göre daha fazla rahatlatıyor.  Günün çoğunluğunda müzik dinliyorlar. Müzik dinlemeye başladıktan sonra  hareketleri değişti. Kendilerini müziğe adapte ettiler. Tavuklara her gün müzik  dinleterek yumurta verimini arttırdık" diye konuştu. 
 
Topçu, yumurta verimini arttırmak için tavuklara ayrıca soğan  yedirdiklerini ve doğal köy yumurtası ürettiklerini kaydetti.