Canlı bomba 'yazık olmasın' diye telefonu değiştirmiş

Bursa'da 27 Nisan Çarşamba günü Ulu Camii'nin batı kapısında meydana gelen canlı bomba saldırısıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ilginç detaylar ortaya çıktı.​​

Canlı bomba 'yazık olmasın' diye telefonu değiştirmiş

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, PKK'lı canlı bomba Eser Çali'nin, Bursa'da kaldığı süre içerisinde neler yaptığını, nerelere gittiğini detaylarıyla araştırıyor.
Canlı bomba Eser Çali'nin olayda kullandığı cep telefonunu, merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'ndeki ikinci el telefon satan bir bayiden pazarlık yapmadan 150 TL'ye aldığı ve bu telefonu evini kullandığı arkadaşı M.T.'nin yanlarında olan kız arkadaşı K.O.'ya, "İstersen bu telefonu sana vereyim. Sendekini de ben alayım. Benim işime fazla yaramayacak. Yazık olmasın" dediği ortaya çıktı. Bunun üzerine K.O.'nun, cep telefonunu verip, Çali'nin aldığı telefonu aldığı öğrenildi.
Olay sonrası patlama yerinde, K.O.'nun kullandığı telefonun parçaladı bulundu. Gözaltına alınan K.O., sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.
Emniyetin önünden iki kez geçmiş
Bu arada canlı bombanın eylemden önce iki kez Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün önünden geçtiği de kamera kayıtlarından tespit edildi. Polisleri hedef seçtiği öne sürülen teröristin, olay günü eylemi gerçekleştirdiği yerin çevresinde polis merkezinin bulunmaması ise dikkat çekti.