Cenazesi Camiye Sokulmadı

Şanlıurfa'da yaşanan olayda,3 polisi şehit ettikten sonra polisle girdiği çatışmada ölen Hüseyin Doğukan Erdoğan'ın cenazesi camiye konulmadı.

Cenazesi Camiye Sokulmadı

Şanlıurfa'da 3 polisi şehit ettikten sonra polisle yaptığı çatışmada ölen emekli uzman çavuşun oğlu Hüseyin Doğukan Erdoğan, memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde toprağa koyuldu.
 
Cami cemaati cenaze namazının camide kılınmasını onaylamayınca, Erdoğan'ın cenazesi mezarlıktaki bir duvarın üzerinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa koyuldu.
 
Babasının Silahı İle Polislere Saldırdı

Şanlıurfa'da ortaya gelen olayda, annesi ile beraber şehirlerarası otobüs terminalinde meydana gelen, üst aramasına karşı çıkan emekli uzman çavuşun oğlu 17 yaşındaki Hüseyin Doğukan Erdoğan, babasının silahı ile polislere saldırdı ve 3 polisi şehit etti. Olayın ardından kaçan Erdoğan, polisler ile girdiği çatışma sonrası 3 polisi yaraladıktan sonra öldürülmüştü.

Battaniye İçinde Toprağa Verildi

Sivil bir araçla camiye götürülmek istenen Erdoğan'ın cenazesine, cami cemaati tepki gösterdi, cenaze camiye koyulmadı doğrudan mezarlığa götürüldü. Cenazenin, mezarlık görevlilerinin kazma ve kürekleri götürmesinden dolayı araç içerisinde bekletildiğinde bilgisine ulaşıldı. Öğle namazına müteakip, mezarlıkta, mahalle imamının önderliğinde kılınan Erdoğan'ın cenazesi, battaniye içinde toprağa koyuldu.